Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Musicalowo od Anastazji

Absolwentka III Liceum - Anastazja Simińska, aktorka musicalowa, nie zapomina w wakacje o rodzinnym Kaliszu. W miniony piątek szlagiery filmowe w indywidualnych, solowych aranżacjach wyśpiewała kaliskiej publiczności przed ratuszem.

14 lipca kaliszanie usłyszeli przeboje musicalowe od końca XIX wieku aż po dziś. Magiczną atmosferę zapewniła solistka Anastazja Simińska, a na fortepianie zagrał Filip Pinczewski.

Anastazja Simińska to absolwentka specjalności musical, na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z wyróżnieniem ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu na wydziałach śpiewu, rytmiki oraz fortepianu. Laureatka wielu najważniejszych festiwali w Polsce oraz za granicą.

Doświadczenie sceniczne zdobywała już od pierwszego roku studiów grając w spektaklach: "Wonderful Town" (Violet), reż. K. Knurek, "Spotkanie z Autorem" (Muza), reż. M. Babicki oraz "Evita" i "Godspell" przygotowywanych w ramach zajęć w Akademii Muzycznej. Jej dyplomową rolą była Carmen Diaz w musicalu "Fame", reż. M. Gałaj. W 2012 roku została zaproszona do wystawienia solowego recitalu "Przed Premierą" we Wrocławskim Teatrze Piosenki Impart.

Współpracuje z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku ("G-Dzie Ci Faceci" reż. A. Orzechowski) i Śródmiejskim Teatrem Muzycznym w Warszawie ("Kochankowie z ulicy Kamiennej", reż. A. Dietzus, pod patronatem fundacji Okularnicy). Za http://www.calisia.pl/articles/musicalowo-na-kaliskim-rynku-zdjeca

f m