Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Mamy wspólną publikację

Ukazała się książka "Sterowanie uczącym się mózgiem" - efekt pracy uczniów i nauczycieli naszego Liceum oraz nauczycieli akademickich kaliskich, poznańskich i wrocławskich uczelni.

Trzy kolejne roczniki klas pierwszych III LO poznawały tajniki uczącego się mózgu i studiowały najnowsze wyniki badań neuropsychologów Uniwersytetu Stanforda.

Dzięki tej publikacji zobaczysz swoją pracę nad projektami z perspektywy kilku lat; być może zastanowisz się raz jeszcze nad swoją motywacją wewnętrzną oraz nastawieniem na rozwój.

Autorytet w dziedzinie dydaktyki, prof. dr hab. Bolesław Niemierko pisze w recenzji, że książka ma podwójny charakter: popularno-naukowy (struktury pojęciowe, obszerna anglojęzyczna i polskojęzyczna bibliografia) i metodyczny (sprawozdanie z eksperymentu dydaktycznego). To połączenie wywoła zainteresowanie teoretyków dziedziny, a może też zachęcić praktyków do pójścia w ślady III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, gdzie odważnie podjęto badania wdrożeniowe.

Publikacja jest dostępna w sekretariacie naszej szkoły oraz w Wydawnictwie Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

 

Zobacz notę książki

f m