Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Hej kolęda, kolęda!

Święta Bożego Narodzenia i Trzech Króli już za nami, a w pogodzie prawie wiosna, ale pragniemy odnotować, że tradycyjnie już, po zakonczeniu wigilii klasowych w Koperniku, przedstawiciele Samorzadu Uczniowskiego udali się z kolędą do kaliskiego magistratu. Nasi kolędnicy przebrani za anioła, króla i św. Mikołaja złożyli najlepsze życzenia pracownikom Wydziału Edukacji UM.

Po zaśpiewaniu kolędy i wprowadzeniu w świąteczny nastrój urzędników, w tym szefa kaliskiej edukacji, pana Mariusza Witczaka, udaliśmy się do ratusza. W gabinecie Prezydenta Kalisza przedstawiciele naszej szkoły mieli okazję osobiście złożyć świąteczne życzenia. Prezydent Grzegorz Sapiński i naczelnik Mariusz Witczak dostali od nas pierniczki i filcaki, własnoręcznie wykonane przez naszych kolegów.

W podziękowaniu kolędnicy otrzymali drobne upominki i słodycze związane z Kaliszem i nawiązujące do tradycji Grodu nad Prosną. Wizyta ta sprawiła wiele radości Samorządowi Uczniowskiemu III Liceum, mile zaskoczyla i wywołała śmiech na twarzach miejskich włodarzy. Wiktoria Kasprzak, SU

f m