Copyright © 2019 Home - dGg3bmRlcmlubw

Kopernik na gali PERSPEKTYW

W piątek, 12 stycznia, na uroczystej Gali Wielkopolskiego Rankingu Perspektyw w Poznaniu III LO z Kalisza zostało nagrodzone z racji znalezienia się w czołówce wielkopolskich szkół wspomnianego, rankingowego zestawienia.

W składzie delegacji znaleźli się uczniowie, którzy swoją pracą i pasją wpisują się w szerokie spektrum edukacji naszego liceum: Patryk Drzewiecki 3 F (prawno-hist), Paweł Ogórkiewicz 3 F (prawno-hist), Katarzyna Klimaszewska 3 D2 (biol-chem), Julia Bartczak 2 D2 (biol-chem), Maciej Kuświk 2 D2 (biol-chem), Wiktoria Kasprzak 2 G (mat-geo), Aleksandra Michalak 2 F (prawno-hist), Wiktor Noworolnik 2 F (prawno-hist), Filip Bartosik 2 F (prawno-hist).
Jednocześnie, jak przyznają uczniowie, to było wspaniałe przeżycie, móc dumnie stanąć wśród najlepszych wielkopolskich szkół, reprezentując Kalisz.

- Rankingi na pstrym koniu jeżdżą; bywają krzywdzące, a jednak w obecnych czasach są nieuniknione i nie pracujemy dla rankingów, ale skoro ranking jest i nikt nie pyta, czy chcemy brać w nim udział, to cieszymy się, że tak dobrze wypadliśmy... Mam nadzieję, że to będzie dodatkową motywacją dla naszych nauczycieli i uczniów.  Pragnę podziękować nauczycielom, uczniom, rodzicom i wszystkim przyjaciołom szkoły, których wysiłki złożyły się na ten sukces. To wyróżnienie to jednocześnie wspaniały akcent w wyjątkowym dla naszego liceum roku - tak pięknie wchodzimy w obchody 100-lecia naszego liceum - Szkoły Dwojga Imion - Mikołaja Kopernika i Anny Jagiellonki. Anna Narewska

===> Zobacz zdjęcia