Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

„Kopernik” na Uroczystej Radzie Miasta Kalisza

W miniony piątek w auli UAM w Kaliszu odbyła się Uroczysta Rada Miasta Kalisza, która zainaugurowała obchody święta naszego miasta. Była to jednocześnie uroczystość, na której wręczono wyróżnienia osobom w sposób szczególnie zasłużonym dla naszego miasta. Niezwykle wzruszającym akcentem był fakt, iż w roku 100-lecia odzyskania niepodległości, na tak ważnej dla naszego miasta gali – nie zabrakło „udziału” naszej szkoły.

Przewodniczący Rady Miasta pan Andrzej Plichta, absolwent „Kopernika” – podkreślił ważną rolę jaką nasza szkoła pełniła i nadal spełnia w tworzeniu historii, teraźniejszości Kalisza. „Kaliski Kopernik to wspaniała szkoła, która w tym roku obchodzi niepowtarzalny jubileusz” – powiedział pan Andrzej Plichta. Pretekstem tych słów, był doskonały występ naszego chóru. Wykonane przez chór „Kopernik” pieśni patriotyczne podkreśliły rok obchodów 100-lecia niepodległości i były dowodem, że tam, gdzie dla naszego miasta dzieje się coś ważnego jest i III LO. To dlatego też wśród tegorocznych laureatów wyróżnień i nagród dla zasłużonych Kaliszan nie dziwią aż dwa związane z naszą szkołą. Honorowym Obywatelem Miasta Kalisza została pani Janina Piotrowska – wieloletnia, znana polonistka naszej szkoły, a Nagrodę Miasta Kalisza otrzymała pani Henryka Iglewska-Mocek – dyrygent naszego chóru.

Nie sposób nie poczuć dumy i wzruszenia, że na tak ważnej uroczystości, aż tyle akcentów związanych było z naszą szkołą. Kalisz a w nim III LO, „Kopernik” – szkoła, która tworzy swoją 100 letnią historię i historię miasta.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z uroczystości po linkiem: 

http://www.calisia.pl/articles/relacja-uroczysta-sesja-rady-miasta-kalisza

 

f m