Copyright © 2019 Home - dGg3bmRlcmlubw

Wymiana Polska - Holandia

"Dit is het ende." To już jest koniec! Wymiana Polska - Holandia okiem kamery. W dniach 9-13 października 2016 r. młodzież z Kopernika już po raz kolejny spotkała się ze swoimi holenderskimi rówieśnikami. Program spotkania obejmował min. warsztaty z grupą teatralną, zwiedzanie kaliskiego ratusza, wycieczki do Gołuchowa, Kłodawy i Torunia. Liczne atrakcje pozwoliły uczniom poznać kulturę i tradycję drugiej strony, a także szlifowali język. Jako gospodarze, pokazaliśmy gościom co nieco ze swojej szkolnej codzienności, jak również działalności artystycznej. Ponadto Holendrzy mieli sposobność przejść się ulicami Kalisza, poznając jego historię i ważne miejsca. Toruń odkrył przed nimi min. swoje słynne specjały, czyli oczywiście pierniki, które poznali podczas wizyty w Domu Piernika oraz Muzeum Piernika. W Kłodawie zanurkowali 600 metrów pod ziemię w poszukiwaniu soli. W Gołuchowie zaś poczuli na własnych karkach oddech polskiej historii bijący z murów Zamku Czartoryskich. W kwietniu natomiast czeka nas rewanż: to my wybierzemy się do nich, aby poznać piękno Holandii - i oczywiście spotkać się z nowo poznanymi przyjaciółmi!

 

Wymiana Polska - Słowacja

W dniach 9 - 14 października 2016 nasza szkoła miała zaszczyt gościć uczniów ze Słowacji, przyjechali oni z zaprzyjaźnionego nam miasta Martin. Te kilka wspólnie spędzonych dni pozwoliło na pogłębienie wiedzy historycznej dotyczącej Kalisza oraz na integracje z wieloma atrakcjami. Rewizyta już na wiosnę!

Technikalia

Autorem logo i sygnału naszej telewizji jest Wiktor Lis z klasy IIIB2.

Debata Samorządu Uczniowskiego

Każdego roku 30 września to dzień wyczekiwany przez wszystkich uczniów naszej szkoły, ponieważ właśnie wtedy odbywają się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Patronem tego wydarzenia jest Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy, które nadzoruje poprawność procedur wyborczych. Tegoroczna kampania trwała już od pierwszych dni września.Kandydaci przygotowywali swoje programy wyborcze zgodnie ze wskazówkami, które otrzymali od uczniów liceum. Wybory poprzedzała debata wyborcza, która w skrócie ukazaliśmy w poniższym filmie. Dodatkowo możecie zobaczyć wywiady ze wszystkimi kandydatami. Zapraszamy do oglądania!

Rekrutacja

Nasz zespół dopiero się formuje. Jeśli widzisz, masz coś ważnego do powiedzenia, przyłącz się do nas. Kontakt z p. prof. M. Mikołajczak – Cholajda (sala 33). 

Zielona Wyspa

Pierwszym materiałem, który dla Was przygotowaliśmy jest ten dotyczący projektu „Zielona Wyspa”, o którego realizację nasza szkoła wytrwale zabiega od kilku tygodni. Materiał przygotowali: W. Lis (IIIB2), A. Niewiadomska (IID2), A. Chojak i W. Pietrzykowska (IID3) i A. Raczyk (IIB1).

 

 

„Kopernik – News” – telewizja w „Koperniku”

Tyle wokół się dzieje. Tyle dzieje się w Koperniku. Tyle jest do pokazania i przekazania…

 

Dlatego, chcemy to pokazać. „Kopernik – News” – to możliwość by w jednym miejscu zobaczyć wszystko co dzieje się w naszej szkole. Jesteśmy grupą, która okiem kamery, „okiem” młodych dociekliwych będzie się starała pokazywać szkolne życie, wydarzenia, problemy, dokonania.

f m