Copyright © 2019 Home - dGg3bmRlcmlubw

Finał KOMY

W sobotę, 16 grudnia, dwunastu uczniów naszej szkoły pojechało do Instytutu Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, na finał KOnkursu MAtematycznego KOMA. Znaleźli się oni w gronie 163 finalistów, rywalizujących ze sobą w zawodach finałowych.
Wśród laureatów pięciu początkowych miejsc znalazło się aż trzech uczniów naszej szkoły:
    Jacek Jędruszek (IIIB1) zajął IV miejsce (52 punkty)
    Katarzyna Klimaszewska (IIID2) i Adrian Sobczak (IIB1) zajęli ex aequo V miejsce (51 punktów).
Pozostali finaliści z IIILO: Paweł Gorgolewski (1B1), Kamila Goszcz (1B1), Jakub Kornaga (1D2), Kacper Kowalski (2B2), Mateusz Machaj (1B1), Magdalena Pługowska (1D3), Jan Tyc (1B1), Jakub Wawrzyniak (2D2) i Adrian Witoński (1B2), choć nie zmieścili się w ścisłej czołówce konkursu, to również zaprezentowali w sobotę wysoki poziom umiejętności matematycznych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom KOMY!
Zespół Nauczycieli Matematyki

 

f m