• 1
  • 2
  • 3
  • 4
Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Narodowe Śpiewanie w Kaliszu

W piątek 30 listopada 2018 roku odbędzie się Koncert "Narodowe Śpiewanie w Kaliszu" w wykonaniu chórów regionów Wielkopolski Północnej i Południowej projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska w Auli WPA UAM o godzinie 19:00.

Chór "Kopernik" III LO w Kaliszu zaprezentuje się w dwóch utworach: "ELEGIA O… (CHŁOPCU POLSKIM)” – muz. Jan Wichrowski, sł. Krzysztof Kamil Baczyński oraz "ROZKWITAŁY PĄKI BIAŁYCH RÓŻ” – muz. Mieczysław Kozar-Słobódzki, sł. Kazimierz Wroczyński. Będzie to świetna okazja do posłuchania pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu wielu zespołów z Wielkopolski południowej. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w biurze Filharmonii Kaliskiej.

Zobacz wydarzenie na Facebooku »
Zobacz repertuar chórów na stronie Filharmonii Kaliskiej »

Kaliszanie śpiewają dla Niepodległej

W niedzielę 11 listopada 2018 roku w setną rocznicę wywalczenia przez Polskę niepodległości, zapraszamy wraz z innymi kaliskimi chórami i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej na wielki koncert pieśni patriotycznych "Kaliszanie Śpiewają dla Niepodległej", który będzie miał miejsce w Hali Arena o godzinie 18:00. Dyryguje Adam Klocek.

WSTĘP WOLNY ZA OKAZANIEM BEZPŁATNEGO ZAPROSZENIA

Zobacz wydarzenie na Facebooku »
Zobacz zdjęcia z koncertu »

10-lecie Ogólnopolskiego Programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska

Z wielką satysfakcją reprezentowałam z Chórem "Kopernik" III LO w Kaliszu wszystkie chóry Południowej Wielkopolski - Region Ostrowski, podczas Finałowego Koncertu Projektu Akademii Chóralnej w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w dniu 27 października 2016, wykonując Suitę Chóralną "Rytmy Świata" do muzyki Jacka Sykulskiego. Cały koncert poprowadziła charyzmatyczna dyrygent dr Agnieszka Franków - Żelazny.

Trzy części z Suity wykonałam z Chórem " Kopernik" podczas Jubileuszowego Koncertu w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 19 listopada 2016, z okazji 10 - lecia Ogólnopolskiego Programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Uroczystość piękna, i podniosła. Wzruszający był Finał Jubileuszowego Koncertu w Ostrowie Wielkopolskim, kiedy wszyscy dyrygenci oraz połączone chóry wykonały utwór " Gdzie chrzest tam nadzieja", a całością dyrygował wspaniały chórmistrz i organizator uroczystości Pan Jerzy Wojtaszek.

W imieniu wszystkich dyrygentów pragnę podziękować władzom samorządowym miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza, sponsorom a także organizatorom i kuratorom : Panu Jerzemu Wojtaszkowi i Pani Aleksandrze Wojtaszek za uhonorowanie nas nagrodami. Dziękujemy za cudowną organizacje koncertów. Jesteśmy pełni uznania i wdzięczności - Henryka Iglewska - Mocek, dyrygent Chóru " Kopernik" III LO w Kaliszu.

 

Henryka Iglewska - Mocek

 

Zobacz zdjęcia z koncertu »

Chór "Kopernik" podczas obchodów 100-lecia szkoły

W dniach 12-14 października 2018 roku odbędzie się w naszej szkole zjazd absolwentów połączony z obchodami 100- Lecia kaliskiego liceum im Mikołaja Kopernika, dawniej im. Anny Jagiellonki. Program wydarzenia można znaleźć na Facebooku lub pod tym linkiem.

Chór "Kopernik" weźmie udział we mszy w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu o godzinie 9:00 oraz wystąpi na uroczystej gali w auli WPA UAM im. J. Rubińskiego o godzinie 12:30, w specjalnie na tę okazję dobranym repertuarze.

Narodowe Forum Muzyki

Chór KOPERNIK niezmiennie stanowi trzon najlepszych szkolnych chórów mieszanych w Polsce. W dniach 25 - 27 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu chórzyści z Kalisza przygotowywali się do wspólnego występu z pozostałymi, wytypowanymi ośmioma chórami z całego kraju. W czwartkowy wieczór (27 października) odbył się koncert finałowy ogólnopolskiego programu ŚPIEWAJĄCA POLSKA. Młodzi artyści wykonali suitę "Rytmy świata" na chór, instrumenty perkusyjne, fortepian i taniec. Autorem utworu jest Jacek Sykulski, który stworzył oryginalne lub opracował znane tematy typowe dla muzyki narodów - od Ameryki Południowej ("Samba DO-RE-MI") przez Afrykę i Bliski Wschód ("Hava Nagila"), do zróżnicowanych kolorystycznie melodii europejskich ("Piosenka bałkańska", "Taniec irlandzki" czy "Kujawiak"). Suita jest pełna charakterystycznych idiomów - rytmicznych, atrakcyjnych i rozwijających dla chórzystów, a jednocześnie bardzo wymagających. Dlatego też chórzyści musieli sprostać zróżnicowanym zadaniom: śpiewali tekst, tworzyli swego rodzaju beatbox, klaskali, tupali, tańczyli, a w "Con el vito" dziewczęta z wachlarzami zamieniały się w hiszpańską Carmen. Chórzyści z Kopernika najwięcej uwagi i artystycznej ekspresji poświęcili jednak ognistemu "Tangu Argentino", które zostało opracowane na chór 9-głosowy.

Południowy charakter tej kompozycji podkreśliła dodatkowo para adeptów tańca towarzyskiego, która partnerowała na scenie Chórowi KOPERNIK. Dyrygentem koncertu była pani Agnieszka Franków-Żelazny i to ona składała podziękowania pani Henryce Iglewskiej-Mocek, dyrygentce Chóru Kopernik, za bardzo dobre opanowanie przez kaliską młodzież repertuaru koncertowego. Pani dyrygent zebrała również pochwały za niezwykłą muzykalność i umiejętność przekazania pasji śpiewania swoim podopiecznym – szczególnie chłopcom, bowiem pozostali dyrygenci pozazdrościli nam bogatej obsady w tenorach i barytonach.

A za niepowtarzalne wrażenia estetyczne w czasie koncertu oraz nienaganne zachowanie w Hotelu Europejskim dziękują opiekunki grupy: pani Viola Wacowska i Monika Michalska (autorka tekstu).


Zobacz zdjęcia z koncertu »

List gratulacyjny

Rytmy Świata

Już w czwartek 27 października 2016 roku Chór „Kopernik” wystąpi w konkursie finałowym projektu Akademia Chóralna pt. Rytmy Świata, który odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu o godzinie 19:00. Jest to główna nagroda za zdobycie najwyższej punktacji w letnim Regionalnym Przeglądzie Chórów Szkolnych „Akademii Chóralnej”, gdzie zaprezentowaliśmy utwór „Ping-Pong”. Oprócz nas w wydarzeniu weźmie udział dziewięć innych chórów z całej Polski, którymi zadyryguje Agnieszka Franków-Żelazny. Zapraszamy wszystkich, który akurat będą w okolicy!

Zobacz więcej informacji »

Carmen Sacrum Festival

W niedzielę 17 czerwca 2018 roku w Bazylice Kaliskiej o godzinie 18:00 zapraszamy do wzięcia udziału w jubileuszu XXV-lecia Carmen Sacrum Festival - mszy celebrowanej przez J.E. ks. bpa Łukasza Buzuna. Wraz z innymi kaliskimi zespołami wykonamy Msza nr 15 „O ŚWIĘTYM JÓZEFIE KALISKIM” Bernarda Stielera (będzie to prawykonanie). Dyrygent koncertu - Marek Łakomy, organizator - Towarzystwo Śpiewacze ECHO w Kaliszu.

Zobacz wydarzenie na Facebooku »
Zobacz zdjęcia z koncertu »

Zaproszenie!

Po raz kolejny zapraszamy!

Uroczysta Sesja Rady Miasta

Tegoroczna Uroczysta Sesja Rady Miasta Kalisza, która odbyła się 8 czerwca 2018 roku w Auli WPA UAM była nie tylko częścią obchodów Dni Miasta, ale również rozpoczęciem obchodów 100-Lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Chór "Kopernik" poproszony o zajęcie się częścią artystyczną przygotował piękny, patriotyczny repertuar. Wystąpiliśmy przed znamienitą widownią: władzami miasta, parlamentarzystami, przedstawicielami duchowieństwa, środowisk kulturalnych i przed gośćmi z miast partnerskich.

Tego dnia zostało rozdanych wiele odznaczeń i honorowych obywatelstw miasta. Nasza pani dyrygent Henryka Iglewska-Mocek otrzymała Nagrodę Miasta Kalisza. Serdecznie gratulujemy!

Przeczyaj relację na stronie Kalisz 24 info »
Przeczyaj relację na stronie Fakty Kaliskie »
Posłuchaj nagrania z występu »

Złote Pasmo!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że 20 maja 2016 roku Wiosennym Przeglądzie Chórów Szkolnych Wielkopolski Południowej Akademii Chóralnej, który odbył się Ostrowie Wielkopolskim zdobyliśmy kolejne ZŁOTE PASMO! Jako jedyni w konkursie zaśpiewaliśmy czterogłosową (najtrudniejszą) wersję obowiązkowego utworu autorstwa Jana Krutula "Ping-Pong". Po za Złotym Pasmem otrzymaliśmy również zaproszenie na koncert finałowy!

Śpiewamy dla Polski

W niedzielę, 27 maja 2018 roku o godz. 19:00 na Placu św. Józefa przy Baszcie Dorotce zapraszamy na Wielki Plenerowy Koncert Chórów i Orkiestr Dętych OSP. Wraz z nami zaprezentuje się 5 innych kaliskich chórów i 9 orkiestr dętych OSP z powiatu kaliskiego. W repertuarze znajdą się pieśni patriotyczne i sakralne, a także postaramy się pobić na nim rekord odśpiewania "Roty" - pieśni hymnicznej skomponowanej przez Feliksa Nowowiejskiego do słów Marii Konopnickiej. Dyrygują Mariusz Trzciński i Marek Łakomy. Nie może was tam zabraknąć!

Przeczyaj relację na stronie Starostwa Powiatowego w Kaliszu »
Przeczyaj relację na stronie Kalisz nasze miasto »
Przeczyaj relację na stronie Fakty Kaliskie »

Polsko-włoskie koncertowanie

Niemal osiem miesięcy po tym, jak Chór „Kopernik” odbywał tourne po Włoszech, goszczony przez Chór i Orkiestrę z Liceo Scientifico e Linguistico Ceccano, doczekaliśmy się rewizyty naszych włoskich przyjaciół.

 

Ich pobyt w Polsce zaplanowany na 24-31 maja, urozmaicony będzie różnymi atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Włosi będą mieli okazję zwiedzić nie tylko nasze miasto (centrum oraz Gród Piastów na Zawodziu), ale również wyjadą na cały dzień do Wrocławia. Po za zwiedzaniem przygotowaliśmy wiele spotkań integracyjnych w szkole, a także dzień wolny spędzony z rodzinami naszych chórzystów, którzy na te kilka dni przyjmą Włochów pod swój dach. Oczywiście będziemy też wspólnie koncertować. Polsko-włoskie koncerty, na które zapraszamy wszystkich chętnych odbędą się:

• 27 maja godz. 18:00 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
• 29 maja godz. 11:00 w Bazylice św. Józefa w Kaliszu (będzie to Msza św. i koncert po Mszy)
• 30 maja godz. 17:00 w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu

Mamy nadzieję, że włoscy chórzyści spędzą czas w Polsce równie miło, jak my spędziliśmy go we Włoszech i że to spotkanie umocni naszą przyjaźń i zaowocuje wspaniałymi występami artystycznymi.

Konkursowy semestr drugi 2018

Drugi semestr tego roku artystycznego przyniósł nam dwa wielkie sukcesy. Jak rok temu, braliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Międzynarodowego Programu „Universitas Cantat”, który miał miejsce w Auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego w Kaliszu, dnia 24 marca 2018 roku. Zmierzyliśmy się tam z mocną konkurencją z całej Polski. Zdobyliśmy SREBRNE PASMO i Nagrodę Specjalną dla Najlepszego Chóru z Wielkopolski za kontynuowanie tradycji śpiewaczych regionu.

Niecały miesiąc później stawiliśmy się licznie w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie odbył się Konkurs Chórów Szkolnych Regionu Wielkopolski Południowej Projektu "Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska" 20 kwietnia 2018 roku. Nagrodą, którą udało nam się wyśpiewać to ZŁOTE PASMO przy jednoczesnej najwyższej punktacji w tym etapie. Nie tracimy fasonu, a przy tym świetnie się bawimy.

Chórzyści maturzyści

Naszym wspaniałym maturzystom życzymy powodzenia i połamania piór!

Kolędowanie ze św. Józefem

Zapraszamy serdecznie na Koncert Bożonarodzeniowy “Kolędowanie ze św. Józefem”, połączony z wcześniejszą mszą, który wprowadzi nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Odbędzie się on w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w niedzielę 17 grudnia 2017 roku o godzinie 18:45 (wcześniej msza o godzinie 18:00). Wystąpią Chór „Kopernik” III LO w Kaliszu pod dyrekcją Henryki Iglewskiej-Mocek ora Chór Bazyliki Kaliskiej pod dyrekcją Marka Łakomego. W repertuarze kolędy, pastorałki, pieśni świąteczne oraz adwentowe. Wstęp wolny!

 

Zobacz wydarzenie na Facebooku »

Zobacz zdjęcia z koncertu »

Koncert kolęd w Rajsku

W środę 6 stycznia 2016 roku w Święto Trzech Króli w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Rajsku, oprawimy naszym śpiewem Mszę Świętą o godzinie 12:00. Po Mszy zapraszamy na koncert. Repertuar kolędowy!

 

Zobacz zdjęcia z koncertu »

Richard Bona symfonicznie

Zapraszamy na koncert Richarda Bony - multiinstrumentalisty, gitarzysty basowego, perkusisty i wokalisty, który odbędzie się 25 listopada 2017 roku o godzinie 18:00 w Hali Kalisz Arenie. Wystąpi on wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, pod dyrekcją Adama Klocka. Spotkanie poprowadzi Robert Kuciński. Tuż przed występem Richarda Bony na scenie pojawią się chóry kaliskie mi. Chór "Kopernik". Wstęp bezpłatny za okazaniem zaproszenia!

Zobacz wydarzenie na Facebooku »
Zobacz artykuł na portalu Calisia »
Zobacz artykuł na portalu Kalisz naszemiasto »

 

Jednocześnie pragniemy poinformować, że 24 listopada 2017 roku, mieliśmy przyjemność wystąpić przed gośćmi z Kamerunu oraz przed gośćmi z miast partnerskich Kalisza. Przygotowaliśmy krótki koncert w auli III LO, złożony z polskich utworów ludowych oraz piosenek afrykańskich. Na widowni znalazł się władca ludu Mondali, który był zachwycony występem.

Podziękowania

Cari Amici

Grazie a tutti a nome della Preside – Anna Narewska, della coordinatrice – professoressa Violetta Wacowska, del coro e a nome mio per l’ospitalità ricevuta e la possibilità di aver conosciuto il Bel Paese.
Siamo molto felici e contenti di aver potuto cantare, recitare e stare tutti insieme. L’anno prossimo Vi invitiamo a Kalisz ed aspettiamo con ansia il Vostro arrivo.

Il Dirigente del Coro
professoressa Henryka Iglewska – Mocek

Potrójna wygrana

Nasza pani dyrygent Henryka Iglewska-Mocek w ostatnim czasie otrzymała wiele prestiżowych nagród. Została laureatką konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2017! Tytuł otrzymała w roku podwójnego jubileuszu: 40-lecia pracy zawodowej i 20-lecia Chóru „Kopernik”, który prowadzi od początku jego istnienia. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 27 września 2017 roku w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Otrzymała również Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza, oraz Odznaczenie Złotego Krzyża Zasługi od Prezydenta RP - Andrzeja Dudy. Gratulujemy wygranej!

Przeczytaj artykuł na FaktyKaliskie.pl »
Przeczytaj artykuł na Kalisz naszemiasto »
Przeczytaj artykuł na stronie Kuratora Oświaty w Poznaniu »

 

 

Wymiana polsko-włoska

Niemal dziewięć lat minęło od naszej ostatniej (drugiej) wymiany z zagranicznym chórem. Od tej pory, nieustannie próbowaliśmy nawiązać kontakt z kolejnym zespołem. Z przyjemnością informujemy, że udało nam się to w tym roku! W dniach 21-29 września, wyjeżdżamy na tournee koncertowe do Włoch. Naszymi gospodarzami będą Chór i Orkiestra z Liceum z miasta Ceccano (Liceo Scientifico e Linguistico di Ceccano), których członkowie przyjmą nas pod swój dach na czas wyjazdu.

Nasi nowi przyjaciele nie pozwolą byśmy się nudzili - plan pobytu jest wyjątkowo bogaty. Zaplanowano zwiedzanie Ceccano, Rzymu, Watykanu, Neapolu, Vallecorsy, Amaseno, Wenecji i Monte Casino. W wielu z tych miejsc odbędą się nasze wspólne koncerty, do których jesteśmy dobrze przygotowani – już od kilku miesięcy szlifujemy repertuar, w którym znajdują się utwory włoskie. Chcemy tym zrobić niespodziankę Włochom.

Rewizyta Chóru i Orkiestry z Ceccano planowana jest wstępnie na czerwiec 2016 roku.

Zobacz zdjęcia z koncertu »
Zobacz zdjęcia z koncertu »
Zobacz zdjęcia z koncertu »
Zobacz zdjęcia z koncertu »
Posłuchaj  nagrań z koncertu »

 

XX-Lecie Chóru "Kopernik"

Dyrekcja, chórzyści oraz dyrygent Henryka Iglewska-Mocek mają zaszczyt zaprosić na uroczystość obchodów Jubileuszu XX-lecia istnienia Chóru „Kopernik”, która odbędzie się dnia 23 września 2017 roku. W programie jubileuszu znajdują się między innymi: Msza Święta w intencji chórzystów w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu (godzina 15:00) oraz koncert galowy w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu (godzina 17:00). Serdecznie zapraszamy naszych fanów, miłośników muzyki chóralnej, a także wszystkich tych, którzy pragną spędzić czas na dobrej zabawie. Wstęp wolny!

Przeczytaj artykuł na stronie Calisia.pl »
Przeczytaj artykuł na stronie Fakty Kaliskie »
Zobacz relację z uroczystości »
Zobacz zdjęcia z koncertu »
Zobacz listy gratulacyjne »

Złote pasmo!

Z przyjemnością informujemy, że 23 maja 2015 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim, na Wiosennym Przeglądzie Chórów Południowej Wielkopolski w ramach Ogólnopolskiego Programu Narodowego Forum Muzyki "AKADEMIA CHÓRALNA" Śpiewająca Polska, zdobyliśmy ZŁOTE PASMO!

 

Zobacz zdjęcia z koncertu »

Konkursowy drugi semestr

Z przyjemnością informujemy, że w trakcie semestru letniego Chór "Kopernik" wziął udział w dwóch konkursach chóralnych , na których zdobył wysokie miejsca. Pierwszym z nich był Konkurs Chórów Szkolnych Regionu Wielkopolski Południowej Projektu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, który odbył się 28 kwietnia 2017 roku w Auli I LO w Ostrowie Wielkopolskim. Zdobyliśmy najwyższe odznaczenie - ZŁOTE PASMO.

Następny był Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkół Średnich 2017 w ramach Międzynarodowego Programu „Universitas Cantat”, który miał miejsce w Auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego w Kaliszu, dnia 27 maja 2017 roku. Zdobyliśmy na nim aż trzy nagrody: Srebrne Pasmo, Puchar Dziekana WPA oraz Nagrodę za najlepiej wykonany utwór współczesny- "Tango Argentino". Niezmiernie cieszymy się, że nasza codzienna praca przynosi efekty, dziękując jednocześnie wszystkim dopingującym nas osobom.

Koncert kolęd w Katedrze Kaliskiej

W tę niedzielę, 18 stycznia 2015 roku, w Katedrze Kaliskiej (Parafia św. Mikołaja w Kaliszu) Chór „Kopernik” uświetni poranną Mszę Świętą o godzinie 10:00. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę, usłyszeć w naszym wykonaniu różne kolędy i pastorałki. Choć święta Bożego Narodzenia za nami, to postaramy się z powrotem przywołać ich niezwykły klimat. Po nabożeństwie prosimy o pozostanie w kościele - przygotowaliśmy krótki koncert.

Kolędowanie z Kopernikiem

Owacjami na stojąco zakończył się niedzielny występ Chóru KOPERNIK w kościele księży orionistów przy ul. Polnej. Młodzież uświetniła mszę o g. 9:30, nie tylko śpiewając, ale też posługując czytaniami i psalmem. Nasi chórzyści wykonali 14 utworów - tradycyjnych w tym liturgicznym czasie kolęd i pastorałek.

A w całym okresie Świąt Bożego Narodzenia nasi śpiewacy dali łącznie 6 koncertów, w tym dwa w świątyniach: w Trzech Króli, 6 stycznia w Katedrze Kaliskiej (kościele św. Mikołaja) oraz wczoraj u orionistów. Był również występ połączony ze spotkaniem wigilijnym w auli III LO.

- Jestem bardzo dumna z moich chórzystów, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, prezentując wysoką, artystyczną jakość i nienaganną kulturę osobistą. Dziękuję za dyscyplinę i wielkie serce do muzyki i śpiewu, do tego, Kochani, co tak pięknie robicie. Podziękowania składam też moim Drogim Absolwentom towarzyszącym nam w tym wspólnym koncertowaniu - podsumowała dyrygent i kierownik zespołu.


Zobacz oryginalny artykuł »
Posłuchaj Gore gwiazda »
Posłuchaj Gdy się Chrystus rodzi »
Posłuchaj Przybieżeli do Betlejem »

Podkategorie

f m