X X
X X

Nasze sukcesy

Osiągnięcia uczniów, absolwentów i nauczycieli szkoły w latach 2012 – 2018

 dr Grzegorz Wieczorek – wyróżnienie w Konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku 2018
mgr Henryka Iglewska – Mocek – laureat w Konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku 2017
III LO im. M. Kopernika w Kaliszu – wyróżnienie w Konkursie Wielkopolska Szkoła Roku 2017
dr Stanisław Plebański – wyróżnienie w Konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku 2017
dr Stanisław Plebański uzyskał tytuł Honorowego Profesora Oświaty, 2016 r.

 


 


 

Osiągnięcia uczniów i absolwentów szkoły

ranking01

Olimpiady

2017/2018

Imię i nazwisko ucznia Kl. Zajęte miejsce Opiekun
V Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości Aleksandra Generowicz

Paulina Pichiewicz

2b1

3d1

LAUREAT

LAUREAT

mgr K.Poziemska

mgr B. Górecka-Pęder

XI Olimpiada o Diamentowy Index

(Geografia)

Paulina Ignaczak 3g LAUREATKA mgr A.Bobińska
XLVIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego Justyna Szczepaniak

Anna Krawczyk

3f

2b2

FINALISTKA

udział w etapie okręgowym

mgr K.Kiermasz

mgr M.Mikołajczak-Cholajda

II Olimpiada Statystyczna Piotr Chlebowski 2b1 FINALISTA mgr B.Górecka-Pęder
XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Nikodem Pietrzak

Agata Nowacka

Karolina Kokoszka

3d1

3d2

2d1

FINALISTA

udział w finale

udział w finale

dr G.Wieczorek
I Olimpiada Wiedzy
o Bezpieczeństwie
Wiktoria Kurzeja 1b2 FINALISTKA mgr G.Szymański
Olimpiada
Języka Angielskiego
Maciej Tylak 3b1 udział w etapie okręgowym mgr I.Gracz
LXVII Olimpiada Fizyczna Kacper Kowalski

 

Aleksandra Gołębiowska

Magdalena Gołębiowska

Ernest Przybył

2b2 udział w e.okregowym cz.2

 

udział e.okregowy. cz.1

udział e.okregowy. cz.1

udział e.okregowy. cz.1

dr S.Plebański
64. Olimpiada Chemiczna Katarzyna Klimaszewska

Mikołaj Derewońko

Nikodem Pietrzak

3d2

3d2

3d1

udział w etapie okręgowym mgr K.Kozieł
XIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej GWIEZDNY KRĄG. Michał Juszczak 2f udział w okręgu mgr A.Sitko
43. Olimpiada Historyczna Aleksandra Kuncman

Jan Szadkowski

Maciej Szczepaniak

2f

1b1

1d2

udział w etapie rejonowym

(cz.ustna)

mgr A.Sitko

mgr A.Narewska

mgr L.Moryksiewicz

V edycja konkursu Olimpiada Solidarności Maria Dąbek i Weronika Filipiak 2f udział w etapie wojewódzkim mgr A.Sitko

 

XLIX Olimpiada Języka Rosyjskiego  Wiktoria Arsenowicz 2 F

Julia Krupa 2 D2

Krzysztof Wlazły 2 B1

Klaudia Kowalczyk 2 D2

Joanna Cofalska 2 B1

  Wyróżnienie

udział w okręgu

udział w okręgu

udział w okręgu

udział w okręgu

mgr E.Maciejewska
 

 

 

VII Olimpiada Medialna

2 A – Mikołaj Kaźmierczak,
Andrzej Kwaśniewski, Aleksandra Maślak, Agata Kurowska oraz Bartosz Marek,2 B2 – Norbert Lis3 A: Adrian Bruź, Tymoteusz Doruch, Sebastian Drzewiecki, Michał Kosierb, Krzysztof Pietrzak, Maciej Małyjasiak, Kamil Konczyński.
2a, 2b2, 3a udział w etapie wojewódzkim mgr D. Mieloch
V Olimpiada Bibliologiczna
i Informatologiczna
Natalia Gadomska 2d2 udział w finale

(12 miejsce w kraju)

mgr M.Pietrzak
XVI Olimpiada Lingwistyki Matematycznej Kamila Goszcz

Błażej Sobczak

 

Jacek Jędruszek

Wiktor Kamiński

 

1b1

 

 

3b1

 

udział w etapie rejonowym mgr Z.Miśkiewicz

 

 

mgr E.Kaniecka

LXIV Olimpiada Matematyczna Jacek Jędruszek 3b1 udział w etapie okręgowym mgr E.Kaniecka
XLIV Olimpiada Geograficzna Agnieszka Łańduch

Weronika Wykrętowicz

Maja Korniłowicz

 

Paulina Ignaczak

2g

 

 

3g

udział w etapie okręgowym mgr A.Bobińska

 

 

mgr R.Miaśkiewicz

XXXI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej Antoni Sołtysiak

 

Kacper Górski

Sylwester Sulanowski

2b1

 

 

1b1

udział w etapie okręgowym mgr A.Bobińska
XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej Anna Szyszkiewicz

Aleksandra Chabierska

3b1

1g

udział w etapie okręgowym mgr M.Chrzanowska

mgr R.Stępień

Olimpiada Biologiczna Nikodem Pietrzak

Agata Nowacka

Mikołaj Derewońko

3d1

3d2

3d2

udział w etapie okręgowym dr G.Wieczorek
Olimpiada Języka Francuskiego Konrad Biesiada 2d1 udział w etapie okręgowym mgr K.Haładyn

 

 

Konkursy pozaszkolne
2017/2018
Imię i nazwisko ucznia Kl. Zajęte miejsce Opiekun
Wielkopolski Konkurs Mitologiczny Aleksandra Chabierska

Bartosz Pasternak

1g

1f

Laureatka

Finalistka

mgr W.Torbiarczyk

mgr M.Mikołajczak-Chalajda

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny PING Andrzej Kwaśniewski 2a Finalista mgr D.Mieloch
XI Ogólnopolski Konkurs Elektryzująca Pasja Marcin Miśkiewicz 2b1 wyróżnienie mgr M.Mikołajczak-Cholajda
 Konkursu Wiedzy
o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej
(w ramach Sejmowego Programu Edukacji Parlamentarnej)
Filip Bartosik

 

 

 

 

Wiktor Noworolnik

2f 1 miejsce

(nagroda wyjazd całej klasy 2f do Sejmu RP)

 

Wyróżnienie

mgr A.Sitko

 

IX Konkurs o Unii Europejskiej
Europe Direct
Jakub Mazurek

Michał Juszczak

2f 1 miejsce

wyróżnienie

Konkurs na nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla szkół licealnych na najlepsza debatę „Rozważania nad Europą”
z okazji 60-tej rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich w ramach inicjatywy Europejskiego Komitetu Regionów
klasa 2f 2f wyróżnienie mgr A.Sitko
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w j.angielskim
„Love Message”
Anna Muzyka 1b1 1 miejsce mgr A.Kowalczyk
Ogólnopolski Konkurs Ekonomiczny
„Będę Biznesmenem”
Julia Wdowczyk

Weronika Kluczyk

Zuzanna Zatorski

2g 4 miejsce mgr A.Bobińska
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

KoMa

Jacek Jędruszek 3b1 4 miejsce mgr E.Kaniecka
 Katarzyna Klimaszewska

Adrian Sobczak

3d2

2b1

5 miejsce- ex aequo mgr E.Kaniecka

mgr A.Sadłowska

Paweł Gorgolewski

Kamila Goszcz

Mateusz Machaj

Jan Tyc

 

1b1

 

 

 

 

 

 

FINALIŚCI

 

 

 

mgr Z.Miśkiewicz
Kacper Kowalski

Magdalena Pługowska

 

2b2

1d3

 

mgr B.Górecka-Pęder
Jakub Wawrzyniak

Jakub Kornaga

2d2

1d2

mgr K.Poziemska
Adrian Witoński 1b2 mgr A.Sadłowska
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR Jacek Jędruszek 3b1 Wynik bardzo dobry mgr E.Kaniecka
Jakub Kornaga

Joanna Tyc

Paweł Gorgolewski

Kamila Goszcz

Bartosz Kozłowska

Michał Sztandera – Kolanek

Błażej Sobczak

Adam Wesołowski

Adrian Witoński

Krzysztof Woźniak

 

Kacper Kowalski

Bartosz Matysiak

Mikołaj Derewońko

Bartosz Grygielski

Honorata Kasprzak

Michał Stasiak

1d2

1b1

1b1

1b1

1b2

1b1

1b1

1b1

1b2

1d1

 

2b2

2b2

3d2

3b2

3b2

3d2

wyróżnienia Nauczyciele matematyki
Ogólnopolski Konkurs Elektron Filip Jabłoński

Maciej Małyjasiak

3b1

3a

udział w finale mgr M.Masłowska

mgr D.Knioła

23. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny – UAM Poznań Katarzyna Klimaszewska 3d2 udział w 2 etapie mgr K.Kozieł
Wielkopolski Konkurs „Statystyka mnie  dotyka” Beata Nowak

Wiktoria Kramarska

1d3 Nagroda publiczności mgr B.Górecka-Pęder
Statystyka Okiem Poety Nikola Sośnicka 1d3 wyróżnienie mgr B.Górecka-Pęder
Konkurs matematyczny orgiami Żuraw  

Aleksandra Łazarek

Jakub Kwinta

 

2b2

1d3

2 miejsce

3 miejsce

mgr B.Górecka-Pęder
XXXV Ogólnopolski Sejmik Matematyków Magdalena Gołębiowska

Aleksandra Gołębiowska

2b2

2b2

wyróżnienie

wyróżnienie

mgr B.Górecka-Pęder
Ogólnopolski Konkurs „Fizyczne ścieżki” w kat. „Pokaz zjawiska fizycznego” – Silnik Curie Aleksandra Generowicz

Marcin Miśkiewicz

Krzysztof Hadrych

2b1 3 miejsce mgr M.Masłowska
VII Ogólnopolski konkurs recytatorski im. Romana Brandstaettera „Wyjście z cienia” Joanna Trzęsała

Angelika Jasińska

Katarzyna Klepanda

Paweł Ogórkiewicz

3f

3f

1f

3f

2 miejsce

3 miejsce

Wyróżnienie 1 stopnia

Wyróżnienie 2 stopnia

mgr K.Kiermasz
XV Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Anioły mojej wyobraźni” Katarzyna Klepanda 1f 1 miejsce mgr M.Mikołajczak-Cholajda

(przygotował Paweł Ogórkiewicz)

Konkurs Tłumaczeniowy dla szkół Ponagimnazjalnych Ziemi Kaliskiej Michał Głowacki 2b1 2 miejsce mgr Izabela Gracz
XXI Wielkopolski Konkurs plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową Julia Michalak

Martyna Sokołowska

1f wyróżnienie mgr B.Górecka-Pęder
Rajd „Śladami Przodków” Anna Sośnicka

Łukasz Bartosik

3d1 1 miejsce w konkursie etnologicznym mgr M. Michalska
zespół 1 miejsce
Konkurs plastyczny „Wolność

bez nałogów”

Mateusz Machaj

Maria Matusiak

1b1

1b1

1 miejsce

wyróżnienie

mgr M. Michalska
Konkurs fotograficzny „Tajemnice przyrody Wielkopolski” Julia Michalak 1f wyróżnienie mgr M. Michalska
Konkurs plastyczny „Magiczna Irlandia” Julia Michalak

Kacper Gałęski

Wiktoria Owczarek

1f nagroda mgr M. Michalska
Rajd „Dzielnicami Kalisza”                    zespół 1 miejsce mgr M. Michalska
 

Sara Miądowicz

 

Julia Mroczkowska

 

 

1b2

 

1b2

 

1 miejsce konkurencje sportowe

3  miejsce j/w

 

Julia Michalak

 

1f

 

2 miejsce konkursie plastycznym
Karolina Wlazło

Wiktoria Kucharska

    1g

1g

3 miejsce w konkursie wiedzy o kaliskich sportowcach
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Mateusz Madejski

Konrad Ludwiczak

Michał Woszczyk

Beata Nowak

Wiktoria Kramaska

2d3

1b2

1b2

1d3

1d3

3 miejsce mgr G.Szymański
II Ogólnopolski Konkurs „Zostań Ekonomistą” Sylwester Sulanowski

 

 

Krzysztof Wlazły

1b1

 

 

2b1

Laureat

(Indeks na Finanse i Rachunkowość Uniwersytet Przyrodniczy Poznań)

 

2 miejsce

 

mgr A.Bobińska
Miejski Festiwal Filmów Obcojęzycznych Igor Wawrzyniak-1b1

Julia Tylak-1b1

Aleksandra Łuczak-1d3

Beata Nowak-1d3

Dominika Wiwijas-1d3

Magda Plugowska-1d3

Liwia Wojciechowska-1g

Iga Kania-1g

1b1

1d3

1g

Złota Kamera mgr A.Maciejewska
(Do)wolność czytania

konkurs filmowy

Anna Muzyka

Matylda Szadkowska

Kamila Goszcz

1b1 1 miejsce mgr M.Michalska
Wybierz życie-pierwszy krok – konkurs fotograficzny Natalia Bąk 1d1 1 miejsce
Konkurs Fotograficzny Bramy-podwórka-ogrody Szymon Chmiela 1d2 Laureat
CHÓR
Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkół Ponadpodstawowych, Kalisz 2018 Zdobył SREBRNE PASMO oraz
Nagrodę specjalną dla najlepszego chóru
z Wielkopolski
mgr H.Iglewska-Mocek
Chórów Szkolnych
w ramach ogólnopolskiego programu „Śpiewająca Polska – Akademia Chóralna w Ostrowie Wielkopolskim
ZŁOTE PASMO

zdobył najwyższą punktacje.

 

Wojewódzki Festiwal „Mikrofonik”
w Raszkowie 
Magdalena Kliszewska 2f wyróżnienie
Festiwal Pieśni Religijnej Diecezji Kaliskiej 2 miejsce

 

W roku szkolnym 2016/17 III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
po raz kolejny najlepsze w Kaliszu i 7. miejsce województwie!

 

 

Olimpiady i Konkursy w roku szkolnym 2016/2017
NazwaImię i nazwisko uczniakl.Zajęte miejsceOpiekun
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGHDawid Knappe3b1Laureatmgr. Z. Miśkiewicz
46. Olimpiada BiologicznaPiotr Płócienniczak3d2Laureatdr G. Wieczorek
VI Olimpiada BiologicznaTomasz Borys2b2Laureatmgr D. Mieloch
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości Adrian Styś3d1Laureatmgr B. Górecka - Pęder
Nina Maciejczyk3d2Finalista
Mateusz Dworniak3d1Finalista
XXXII Olimpiada Wiedzy EkologicznejNikodem Pietrzak2d1Finalistadr G. Wieczorek
XV Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna - LingwistycznaJacek Jędruszek2b1Finalistamgr E. Kaniecka
XL Olimpiada Języka NiemieckiegoKonrad Biesiada1d1Finalistamgr M. Łodzińska
IV Olimpiada Bibliologiczna i informatycznaNatalia Gadomska1d2Finalistamgr M. Pietrzak
XXVII Olimpiada MatemtycznaJacek Jędruszek2b1Wyróżnienie na etapie okręgowymmgr E. Kaniecka
XIII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej Filip Bartosik1f2 miejscemgr M. Łodzińska
Wiktor Noworolnik5 miejsce
Magdalena Popęda2g3 miejscemgr A. Bobińska
Katarzyna Raczyk4 miejsce

W roku szkolnym 2015/16 III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
najlepsze w Kaliszu i regionie!

Kopernik znalazł się w zaszczytnej 20. najlepszych szkół w Wielkopolsce!

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE: WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU I NAUCZYCIEL ROKU

Profesor Stanisław Plebański wyróżniony w konkursie na nauczyciela roku wśród 16 wyróżnionych najlepszych nauczycieli Wielkopolski.

Olimpiady i Konkursy
w roku szkolnym 2014/2015
NazwaImię i nazwisko uczniakl.Zajęte miejsceOpiekun
II Olimpiada Bibliologiczna
i Informatologiczna
Adrian Szczupak2FLaureat

1 miejsce
w Polsce
mgr M.Pietrzak
Olimpiada Innowacji Technicznej i WynalazczościIzabela Zajc3G1Laureat

2 miejsce
w Polsce
mgr B.Górecka –Pęder

mgr K.Poziemska
Emilia Durman2D2Laureat
Olimpiada Innowacji Technicznej i Wynalazczości – drużynowo w etapie centralnymEmilia Durman 2D22 miejscemgr B.Górecka –Pęder

mgr K.Poziemska
Izabela Zajc 3G1
Olimpiada Innowacji Technicznej i Wynalazczości – drużynowo w etapie okręgowymEmilia Durman
2D2

1 miejscemgr B.Górecka –Pęder

mgr K.Poziemska
Izabela Zajc3G1
Michał Kotowski2B1
Olimpiada HistorycznaKonrad Wieczorek1FFinalistamgr W.Moryksiewicz
Filip Świeżyński1D1etap okręgowymgr M. Gibus
XXVIII Olimpiada EkonomicznaAnna Kozak3B1Finalistkamgr Anna Bobińska
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH w zakresie GeografiaSzymon Kicński3B2Finalistamgr Anna Bobińska
Olimpiada EkologicznaSzymon Kicński3B2Etap okręgowymgr Anna Bobińska
Alicja Olejnik2D1dr Grzegorz Wieczorek
Olimpiada Wiedzy
o Solidarności
Joanna Kaczmarek2FFinalistka
4 miejsce
mgr L. Moryksiewicz
Olimpiada TechnicznaMichał Stasiak3B1II etap okręgowydr Ryszard Maciejewski
Konkurs Informatyczny PING 2
(Potyczki Informatyczne Nowej Generacji)
Konrad Stępniak1B2II etap okręgowydr Ryszard Maciejewski
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Gustaw Kaźmierczak
1Fetap okręgowymgr L. Moryksiewicz
Łukasz Matecki1F
Olimpiada Języka Angielskiego
(Ogólnopolska)
Anna Kozak3B1II etap okręgowyM.Ciesielska -Ciupek
Szyman Majtas3AII etap okręgowy

mgr I.Gracz
Olimpiada GeograficznaBarbara Górniak2Gudział w okręgumgr Anna Bobińska
Beta Gil
Natalia Cofalska
Magdalena Zimna
Patryk Stawicki1B1udział w okręgumgr R.Miaśkiwicz
64 Olimpiada FizycznaAdam Sobecki3B1Udział

w 2 stopniu

dr S.Plebański
Wielkopolska Olimpiada wiedzy KonsumenckiejKlaudia Napierała

2Getap wojewódzkimgr Anna Bobińska
Beata Gil2Getap wojewódzki
Martyna Kusiak2Getap powiatowy
Olimpiada Języka NiemieckiegoBenedict Meyer3FEtap okręgowy - udziałmgr M.Łodzińska

Olimpiada Teologii KatolickiejSzymon Kiciński3B2Etap diecezjalny
Waldemar Ciołek2B2
Dagmara Janusz2C
Gabriela Jabłońska2B2
Justyna Lewandowska1D2
Olimpiada AstronomicznaDawid Jagodziński2D1Etap okręgowy

mgr M. Masłowska
Olimpiada Literatury i Języka PolskiegoHanna Czelusta2B1etap okręgowy

cz. ustna

mgr M.Mikołajczak -Cholajda
Michalina Pikuzińska3Aetap okręgowymgr W.Torbiarczyk
Kinga Gebel3Fmgr K.Kiermasz
Karolina Kaźmierczak2F
Olimpiada ArtystycznaAnna Żulicka3B1zakwalifikowała się do II etapumgr
M. Świerblewska
Olimpiada Języka FrancuskiegoMarta Magnuszewska

1Getap wojew.mgr K.Haładyn
Olimpiada Informatyczna

Przemysław Fułek3B2udział w I etapiemgr D.Mieloch

dr R.Maciejewski
Sergiusz Warga
Olimpiada MedialnaKonrad Serafin1Audział w II etapie wojewódzkimmgr D.Mieloch
Marietta Gramczewska2Amgr W.Torbiarczyk
Adrian Szczupak2A
Piotr Snopczyński2A

W Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015 III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika zajęło wśród kaliskich szkół średnich najwyższą lokatę.

W zestawieniu najlepszych szkół 2015 r. przygotowanego wspólnie przez magazyn „Perspektywy” i gazetę „Rzeczpospolita”, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu:

  8 miejsce w Wielkopolsce,

73 miejsce w śród Szkół Olimpijskich w Polsce,

107 miejsce w Polsce.

 

W roku szkolnym 2014/15 III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
najlepsze w Kaliszu i regionie!

Olimpiady 2013/2014
Nazwa OlimpiadyImię i nazwisko uczniaKl.

Zajęte miejsce
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH
(w zakresie Geografia)
Szymon Kiciński3B2Finalista
Olimpiada GeograficznaFinalista
2012/2013 (kl.1)
I 2013/2014(kl.2)
Olimpiada EkonomicznaAnna Kozak3B1Finalistka
Konkurs „Pokaż nam język”Finalistka 2013/2014 (kl.2)
Olimpiada Bibliologiczna
i Informatologiczna
Michalina Pikuzińska3ALaureatka
II miejsce w Polsce
2013/2014 (kl.2)
Olimpiada Wiedzy
o Wynalazczości
Izabela Zajc3G1Laureat
2013/2014 (kl.2)
Olimpiada Wiedzy
o Wynalazczości - ZESPÓŁ
Izabela Zajc3G1I miejsce
2012/2013 (kl.1)
Kacper Misterski
Konkursy pozaszkolne
Nazwa OlimpiadyImię i nazwisko ucznia

Kl.Zajęte miejsce
Turniej PsychologicznyDaria Kwaśniewska3G2Finalistka
Ogólnopolski Konkurs Elektryzująca PasjaKacper Zieliński3B2III miejsce

Dominik Hofman3AIII miejsce
Aleksandra Gałęska3G2Finalistka

2013/2014
Ogólnopolski Konkurs na najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2014

(ZESPÓŁ)
Joanna Adamczewska3G1Finaliści

2013/2014
Piotr Antoszczyk
Adam Baran
Mateusz Bergman
Mateusz Krawczyk
Angelika Piotrowska
Kacper Różański
Wiktoria Szymczak
Izabela Zajc
Ranking Rzeczpospolitej i PerspektywIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu jest już 6. szkołą w Wielkopolsce i aż o 155 pozycji poprawiło lokatę ogólnopolską - 82. miejsce w Polsce w 2013 roku.

Od trzech lat, najwyżej sklasyfikowana kaliska szkoła średnia.
LAUREACI I FINALIŚCI Olimpiad i Konkursów Pozaszkolnych 2013/2014
Imię i nazwisko uczniaklasaOlimpiadaZajęte miejsce
Tomasz Różański3B1Międzynarodowa Olimpiada z Astronomii i Astronautyki w Suczawie, Rumuniasrebry medal
Mateusz Szymoniak3FOlimpiada Wiedzy i Prawach Człowieka(2012/2013)Laureat
Olimpiada HistorycznaFinalista
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”Laureat
Patryk Grabowski3FKonkurs Wiedzy o Senacie RPLaureat
Mateusz Mąkosza3FKonkurs Wiedzy o UJIndex
Maciej Karpiński
Robert Przybylski3APotyczki Informatyczne Nowej GeneracjiFinalista
Bartosz Jankowski3AOlimpiada Języka Angielskiego IDEA GroupFinalista
Dominik Owczarek1B2
Tomasz Różański3B1Olimpiada AstronomicznaLaureat
(2 miejsce w Polsce)
Olimpiada Matematyczna o Diamentowy Indeks AGHLaureat
Olimpiada FilozoficznaFinalista
Uczestnik programu Infelda – Bogulubowa (zdolni 1x w roku)
Grzegorz Czelusta3B1Olimpiada AstronomicznaLaureat
(10 miejsce w Polsce)
Olimpiada FizycznaFinalista
Patryk Kołton3B1

Olimpiada Fizyczna o Diamentowy Index AGHFinalista
Michał Walczyński3B1Olimpiada Matematyczna o Diamentowy Indeks AGHLaureat
Jakub Bogacki3B1Olimpiada Teologii KatolickiejFinalista
Adam Tomaszewski3B1Olimpiada Innowacyjności i Wynalazczości

Finalista
Łucja Chmielewska3CTurniej Wiedzy PsychologicznejFinalista
Katarzyna Szczepanik3C

Turniej Wiedzy Psychologicznej

Finalista

Bartosz Boniec3GOlimpiada Geograficzna o Diamentowy Index AGHFinalista
Szymon Kiciński2B2
Szymon Kiciński2B2

Olimpiada GeograficznaFinalista
Adam Szatkowski1B1
Magdalena Kozłowska3AOlimpiada MedialnaLaureat
(1 miejsce w Polsce)
Robert Jackowski

3B1Laureat
Paulina Kujawa3GOlimpiada Wiedzy o WynalazczościLaureat
Adrianna TrochaFinalista
Izabela Zajc2G1Laureat
Michalina Pikuzińska2AOlimpiada Bibliologiczna i InformatologicznaLaureat

(2 miejsce w Polsce)
Martyna Kusiak1GWielkopolska Olimpiada Wiedzy KonsumenckiejFinalista
Tomasz Bażant1A
Julia Fraj1FKonkurs Historia i Kultura Żydów PolskichWyróżnienie
Dominika Paruszewska2F
Anna Brzozowska
Iga Grabarczyk1D1Konkurs o prawieLaureat
Emilia Durman
Klaudia ŁuczakFinalista
Adam Sobecki2B1Konkurs Matematyczny dla klas I, II Szkół Ponadgimnazjalnych oraz klas I, II, III Technikum Subregionu Wielkopolska PołudniowaI miejsce (p.rozszerz.)
Waldemar Ciołek2B2II miejsce (p.rozszerz.)
Adam GrygielskiIII miejsce (p.rozszerz.)
Hanna Nykiel2DI miejsce (p.podst.)
Dominik Wosiek3B2Konkurs Matematyczny KoMaII miejsce
Konrad ZdunIV miejsce
Michał Walczyński3B15 miejsce
Grzegorz Czelusta
Robert Wodzicki2AVII Tłumaczeniowy Konkurs (org. Przez Zakład Filologii Angielskiej WPA w Kaliszu)I miejsce
Klaudia Daros1B1

VIII Miejski Festiwal Filmów Obcojęzycznychwyróżnienie

Bartosz Gonera
Marta Karońska
Łukasz Ludwiczak
Julia Nykiel
Kamil Słomian
Weronika Chuchla1B2
Bartłomiej Kacperski
Marcin Piekielny
Kamil Slomian
Anna Kozak2B1Konkurs „Pokaż nam język” (WSB Poznań)Finalistka
Julia Chowańska2CDiecezjalny Konkurs HistorycznyI miejsce
Joanna Sztandera3GKonkurs Nagroda Młodzieżowa 2014I miejsce
Natalia Kempińska
Magdalena Trzeciak
Anna Kałużna3GII Festiwal Origami Żarów 2014II miejsce

Joanna Włódarczyk3GGIII miejsce
V Konkurs Matematyczny Origami „Żuraw”I miejsce
Joanna Adamczewska2G1Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

Produkcik 2014

Finaliści
Piotr Antoszczyk
Adam Baran
Mateusz Bergman
Mateusz Krawczyk
Angelika Piotrowska
Kacper Różański
Wiktoria Szymczak
Izabela Zajc
Adrian Szczupak1FVII Rajd „Śladami przodków”I miejsce, Puchar Prezesa PTTK w Kaliszu
Cezary Kowalski konkurs historyczno-etnologicznymI miejsce
Konkurs plastyczny
SKTK „Kopernikowcy”1/ I Rajd „Dzielnicami Kalisza”I miejsce
- Konkurs plastyczny
Konkurs na album „Dzielnica Śródmieście”
2/ IV Rajd „Majaki wiosenne”III miejsce
Anita Wojtaszczyk1GKonkurs fotograficzny „Kalisz nieznany”Nagrodzone prace
Natalia Trzęsowska1A
Wiktor Kaleta3B2Konkurs Szkolny Tapeta.plwyróżnienie
Szyman Kiciński2B2
Piotr Antoszczyk2G1XXXI Sejmik Matematykówfinalista
Waldemar Ciołek2B2Wynik bardzo dobry
Grzegorz Czelusta3B1Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNYWyróżnienie
Tomasz Różański
Igor Wieczorek3B2
Łańduch Bartłomiej3A
Adam Sobecki 2B1
Rafał Muszyński
Michał Korycki 2B2
Kacper Zieliński
Szymon Kiciński
Adam Dembny2D
Jakub Kościelak 1A
Robert Wiśniewski

Adam Szatkowski 1B1
Agata Koźlik
Kacper Krulak1B2
Piotr Pogorzelec
Joanna Białek1D1
Osiągnięcia teatru Niby Nic
NazwaZespółKlasaZajęte miejsce
X Ogólnopolski Konkurs Teatrów Młodzieżowych Melpomena
Spektakl „Świat jest teatrem…”
Monika Waszak3fNagroda aktorska
Justyna Niciejewska
Bartosz Urbański3d
mgr Kamilla KiermasznauczycielNagroda instruktora
Ogólnopolskie Prezentacje Monodramów o Złota Podkowę PegazaTobiasz Baraniak3fFinalista
Udział w międzynarodowym projekcie „Brama do La Strady” – prezentacje teatrów ulicznych na forum Kalisza
Rok szkolny 2013/2014
WyróżnieniaRodzaj wyróżnienia
Ranking Rzeczpospolitej i PerspektywIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu jest już 6. szkołą w Wielkopolsce i aż o 155 pozycji poprawiło lokatę ogólnopolską - 82. miejsce w Polsce w 2013 roku.

Od trzech lat, najwyżej sklasyfikowana kaliska szkoła średnia.
Mistrzostwa Kalisza w Piłce Koszykowej3. miejsce na Mistrzostwach Kalisza
XVII Wielkopolski Konkurs PlastycznyWYRÓŻNIENIA
1. Adrianna Maleszka III LO Kalisz
2. Joanna Włódarczyk III LO Kalisz
Rok szkolny 2012/2013
Ranking Rzeczpospolitej i PerspektywII Liceum Ogólnokształcąe im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu - 155. miejsce w Polsce i 7. w województwie w 2013 roku. Podobnie jak przed rokiem, najwyżej sklasyfikowana kaliska szkoła średnia.
Kopernik w CERNie
Na stronie CERN - największej i najważniejszej organizacji badań jądrowych na świecie, gdzie wraz z prof. Małgorzatą Masłowską byliśmy w listopadzie 2012, jest artykuł o naszej wycieczce Kopernik High School in Kalisz. Teraz jesteśmy już sławni na cały świat, przekonajcie się o tym na:

http://home.web.cern.ch/students-educators/updates/2013/03/polish-high-school-students-find-inspiration-cern

O pobycie Kopernika w CERNie

(relacja z pobytu Kai Grabińskiej z III F).

http://www.kopernik.kalisz.pl/index.php/825-bylismy-w-szwajcarii-relacja-kai
Finał XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy Chór zdobył:

- Złoty Kamerton
- Puchar Ministra Edukcji
- Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę specjalną w wysokości 500zł
- Nagrodę od Stowarzyszenia Kompozytorów i Autorów Tekstów (ZAiKS)- 1000 zł
Ponadto Pani Dyrygent Henryka Iglewska - Mocek otrzymała nagrodę specjalną od Ministra Edukacji dla najlepszego Dyrygenta w kategorii chórów mieszanych ponadgimnazjalnych do lat 21
Sukcesy w olimpiadach
NazwaImię i nazwisko uczniaZajęte miejsce
XXV Olimpiada FilozoficznaTomasz Różański finalista
II Olimpiada MedialnaMiłosz Marek laureat
Miłosz Marek
XXXIX Olimpiada Wiedzy o WynalazczościIzabela Zajcfinalista
Paulina Kujawa
LXII Olimpiada FizycznaPiotr Bartoszekfinalista
Artur Brodzki
Olimpiada z Astronomii i AstrofizykiTomasz Różański laureat (awans do Olimpiady Międzynarodowej w Grecji)
Olimpiada o Diamentowy Index AGH z FizykiMarek Sośnickilaureat
XXXIX Olimpiada GeograficznaSzymon Kiciński finalista
XX Olimpiada Wiedzy o Prawach CzłowiekaMateusz Szymoniaklaureat
XXIII Olimpiada Teologii KatolickiejDorota Mularczykfinalista
Grzegorz Czelusta