Wczytuję...

Chór Kopernik

menu button open

III Liceum

Kopernik

menu button open

III Liceum

Kopernik

Dyrygent

Henryka Iglewska-Mocek

 


Absolwentka Instytutu Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Jest nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim stażem.

Uczestniczka wielu warsztatów muzycznych i seminariów organizowanych przez PZCHiO, a także Międzynarodowych Sympozjów dla dyrygentów, organizowanych w Gdańsku przez Narodowe Centrum Kultury, prowadzonych przez wybitnych dyrygentów i specjalistów w zakresie dyrygowania i kształcenia emisji głosu z całej Europy. Jest również uczestnikiem seminariów dla dyrygentów w Legnicy podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Legnica Cantat”.

Współpracuje z Zespołem Dyrygentów Chórów Szkolnych, wnosząc równocześnie wiele ciekawych własnych pomysłów.

Od 1 września 2006 roku uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” (od 2015 roku Projekt Narodowego Forum muzyki – Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska) oraz warsztatach muzycznych organizowanych przez PZCHiO oraz Narodowe Centrum Kultury.

Założycielka i dyrygent wielu zespołów chóralnych w okręgu kaliskim. Od 1997 roku dyrygent i kierownik artystyczny Chóru „Kopernik” III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. Prowadzi również emisję głosu w Chórze Chłopięco-Męskim Bazyliki Kaliskiej.

Aktywna członkini Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, odznaczona złotą odznaką tej instytucji (2009). Wielokrotna laureatka Nagrody Dyrektora Szkoły (1998, 1999, 2002, 2004, 2005, 2006, 2008, 2014, 2015, 2016), laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza (2003, 2011, 2013, 2017), Nagrody Miasta Kalisza (2018), odznaczona odznaką Zasłużony Działacz Kultury (1993), otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej (2010) oraz Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty (2013) za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w finale XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży (2012) otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez Ministra Edukacji Narodowej dla najlepszego dyrygenta oraz Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej (2015). W roku podwójnego jubileuszu: 40-lecia pracy zawodowej i 20-lecia Chóru „Kopernik” (2017) została Laureatką Konkursu na Wielkopolskiego Nauczyciela Roku oraz otrzymała Odznaczenie Złotego Krzyża Zasługi od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Oprócz ogromnej działalności artystycznej pani Henryki Iglewskiej – Mocek na uwagę zasługuje jej osobowość i magnetyzm. To dzięki swemu urokowi osobistemu, wielkiej kulturze osobistej, ogromnej wiedzy i muzykalności potrafi ująć nie tylko chórzystów, ale i osoby przebywające w jej otoczeniu.