X X
X X

Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 i warsztaty z ROBOTYKI

Projekt Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Głównym celem Projektu jest podniesienie kompetencji ICT 4940 nauczycieli i 11680 uczniów z 600 wielkopolskich szkół prowadzących kształcenie ogólne na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym.

Projekt skierowany jest do wszystkich typów szkół i obejmie swoim działaniem 600 placówek z terenu Wielkopolski. W ramach Projektu, realizowanego w ciągu pięciu lat, przewidziano różne podprojeky edukacyjne – nasza szkoła wybrała Uczniowskie Laboratoria Informatyczne (ULI).

Dzięki realizacji tego dużego przedsięwzięcia szkoła otrzymała 25 tabletów, laptopa do realizacji projektu dla opiekuna, dwa zestawy klocków Lego Education SPIKE, drukarkę 3D + filamenty oraz zestawy gier edukacyjnych.

Warsztaty informatyczne dla uczniów będą realizowane od listopada 2021 do maja 2022r. (48 h). Grupa będzie się składać z 16-18 uczniów z klas 1-3.

Jest to niesamowita okazja dla licealistów, którzy chcą się zaangażować w projekt informatyczny i wkroczyć w świat nowoczesnych technologii. Mają możliwość uczestniczyć w ciekawych warsztatach informatycznych.

W ramach warsztatów bÄ™dziemy rozwijać pasje programowania i robotyki, przede wszystkim korzystać z zestawów Lego Education SPIKE, tworzyć i programować roboty w aplikacji na tabletach, ale także uczyć siÄ™ obróbki zdjęć i filmów, korzystać praktycznie z drukarki 3D, tworzyć infografiki w Canvie. Skorzystamy także z gier integracyjnych – Dixit, kosteki Story Cubes oraz nowoczesnych kostek Merge Cube do rzeczywistoÅ›ci rozszerzonej AR oraz VR.

Zajęcia odbywać się będą w szkole. Uczestnicy będą budować i programować własne roboty z wykorzystaniem dostępnych czujników. Na drukarce 3D wydrukują pomocne narzędzia. Wykorzystają w praktyce zdobytą wiedzę do realizacji własnych pasji.

Sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość na wyciągnięcie ręki. Świat cyberprzestrzeni z pewnością będzie nam bliższy.

Realizator projektu: Donata Mieloch