X X
X X

„Bakcyl programowania” -uczniowie Kopernika na warsztatach w Nokii

W styczniu 2019 r. w szkole odbył się 2-dniowy kurs, w którym uczniowie poznawali tajniki programowania w języku C++.  „Bakcyl programowania” przeprowadzony był przez Naszego absolwenta Marcina Nurzyńskiego, studenta Politechniki Wrocławskiej i pracownika firmy Nokia.  Projekt współorganizowany jest przez programistów Nokii i Nokia Garage Band. Warsztaty odbywały się w wielu szkołach. Brali w nim udział również uczniowie Kopernika.  Kolejnym krokiem  projektu to praca zdalna z konsultacjami online  – zadania do samodzielnego wykonania, które uczniowie z różnych szkół opracowywali w domu i przesyłali na witrynę projektu. Dla najbardziej aktywnych uczestników zostały przeprowadzone ciekawe warsztaty we Wrocławskim centrum innowacji Nokia Garage. Bardzo miło jest nam ogłosić, że wśród uczestników, którzy zakwalifikowali się do tych warsztatów są uczniowie III LO:

Maciej Kasik, Dawid Glinkowski, Michał Klatkowski, Kacper Ugorny z kl. 1a, Mateusz Machaj z kl. 2b1 oraz Grzegorz Płaczek, Łukasz Kania z kl. 2b2 oraz Andrzej Kwaśniewski z kl. 3a.

Warsztaty „Bakcyl programowania” odbyły się 29 marca 2019 roku w firmie Nokia. Uczniowie zwiedzali również siedzibę firmy oraz odbyły się ciekawe zajęcia grupowe.

W czerwcu odbędzie się finałowy hackaton, na który zostaną zaproszeni najlepsi uczestnicy projektu.

Gratulujemy wyróżnienia!