X X
X X

Chór „Kopernik” śpiewa online

Choć rzeczywistość szkolna wokół nas tak bardzo się zmieniła, to cała społeczność „Kopernika” pełna jest energii i nie traci nic z gotowości do wyznaczanych sobie celów… Nie inaczej jest więc z artystyczną wizytówką naszej szkoły – szkolnym Chórem „Kopernik” – który pod czujnym, artystycznym okiem Dyrygent – pani Henryki Iglewskiej-Mocek, ćwiczy zdalnie. Nie ma takiej siły, by pokonać artystyczne chęci, pragnienie śpiewu i wyrażania w ten sposób młodzieńczych emocji!

Próby online odbywają się cztery razy w tygodniu. Są trudne i wymagające. Wiele pracy, indywidualnych warsztatów z każdym chórzystą, wirtualna przestrzeń – nie zawsze sprzyja chóralnym ćwiczeniom. „Ale śpiewamy, jesteśmy!” – mówi pani Dyrygent, Henryka Iglewska-Mocek.
I oto oddajemy Wam dzisiaj „owoce” naszej pracy. Z okazji 11 listopada, Święta Niepodległości, nagraliśmy dwa utwory – „Przybyli ułani” oraz „My, Pierwsza Brygada” – tak bardzo kojarzące się z tym czasem. Nie możemy zaprosić na nasz koncert, ale z ogromną radością, otwartym sercem i artystyczną pasją przychodzimy do Ciebie… 

Zobacz film jak śpiewa Chór Kopernik:

https://kopernik.kalisz.pl/film-11-11/

Link do wersji w jakości 1080p na platformie YT:

https://youtu.be/rzHiFhgdwzY