X X
X X

Dzień Edukacji Narodowej 2020

Tegoroczny Dzień Nauczyciela był inny niż zwykle, bo czas w jakim przyszło nam pracować też jest odmienny. Choć w atmosferze nieustannego skupienia na rzeczach istotnych, związanych z edukacją, troską o uczniów, które towarzyszą nam każdego dnia – to święto i ten dzień wypełniły nam także wzruszenie, refleksja i jednak radość. Bo przecież zawód nauczyciela to nie tylko profesja, lecz powołanie.

Ten dzień staje się też okazją do wręczenia corocznych nagród, które przyznaje Dyrektor Szkoły. I także w tym roku otrzymało je duże grono nauczycieli III LO – różnych przedmiotów, pasji i pracujących w różnych obszarach na rzecz szkoły. Ten rok obfitował także w Nauczycielskie Jubileusze, które są okazją do podkreślenia dorobku zawodowego. W tym roku obchodzą je: p. B. Górecka-Pęder, p. M. Kasper, p. D. Mieloch, p. I. Ziemska, p. A. Bajger, p. K. Janowska-Baran, p. M. Łodzińska, p. R. Maciejewski, p. Z. Miśkiewicz, p. A. Sadłowska. Zostały też przyznane na wniosek Dyrektora Szkoły, Pani Anny Narewskiej – Medale Komisji Edukacji Narodowej, najwyższe odznaczenia w dziedzinie edukacji. Otrzymały je aż cztery nauczycielki naszego liceum: p. K. Kozieł, p. K. Rzepczak, p. D. Mieloch, p. M. Mikołajczak-Cholajda. Z rekomendacji Dyrektora III LO Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza została wręczona p. M. Michalskiej, nauczycielce wiedzy o kulturze i bibliotekarce. Nagroda ta stała się uznaniem za zasługi i pracę prawdziwej pasjonatki sztuki, którą jest p. M. Michalska. Zostały docenione w ten sposób również Jej działania artystyczne oraz ogromny wysiłek włożony w popularyzację historii i kultury środowiska lokalnego Miasta Kalisza. Na wniosek Wiceprezydenta Miasta Kalisza, Nagrodę Prezydenta otrzymał także p. W. Torbiarczyk. Wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje.

Wszystkim nauczycielom naszej szkoły w sposób szczególny życzymy na ten rok, najbliższy czas – spokoju, nadziei, niegasnącej pasji w tym pięknym zawodzie.