X X
X X

III edycja Dnia Bezpiecznego Internetu w Koperniku

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym jego celem jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz  zaznajomienie rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa w sieci. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

DBI 2020 odbył się 11 lutego się pod hasłem „Działajmy razem!”, bowiem wszyscy powinniśmy aktywnie uczestniczyć we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu oraz tworzyć kulturę zrozumienia w sieci.

Nasza szkoła angażuje się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu już po raz trzeci. W tym roku zaznaczyliśmy obchody DBI poprzez prezentację w szkolnym korytarzu materiałów edukacyjnych przygotowanych przez organizatorów oraz naszą szkołę. Odbył się również konkurs na najlepszy plakat pt. „Zagrożenia w mediach społecznościowych” połączony z wystawą pokonkursową.  I miejsce w konkursie zajęła Marta Andrysiak z klasy 1g1, a wyróżnienie otrzymała Aleksandra Hudak z klasy 1D. Gratulujemy. Przeprowadzony został także wykład na temat bezpieczeństwa w sieci przygotowany przez Huberta Gawrońskiego z klasy 1b1 i Igora Sobisia z klasy 1b2 wygłoszony w szkolnej bibliotece. Językiem wykładowym był język angielski – najpopularniejszy język w sieci.  

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w projekcie dziękują opiekunowie akcji: p. Monika Michalska, p. Karolina Janowska-Baran i p. Donata Mieloch.