X X
X X

IX rajd „Szlakiem Bursztynowym”

Nasze liceum jest organizatorem i gospodarzem rajdu „Szlakiem Bursztynowym”. W sobotę, 8 października odbyła się dziewiąta edycja imprezy, która zgromadziła 140. uczestników wraz z opiekunami z sześciu kaliskich szkół. Na mecie czekały na rajdowców zastawione stoły pysznymi drożdżówkami, słodkimi jabłkami, napojami i mnóstwem nagród. Młodzież – podzielona na grupy Ekologów, Matematyków, Literatów, Znawców kultury i Artystów – chętnie brała udział w zaproponowanych konkursach. Wszyscy walczyli o statuetkę Mądrej Sowy.

I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych, II ze Szkoły Podstawowej nr 17, a III zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7. Pozostałe szkoły (SP nr 2, 6 i 24), które minęły się z podium o przysłowiowy „włos”, otrzymały również pamiątkowe sowie statuetki wręczane przez Panią Dyrektor Annę Narewską.

Młodzież mogła zwiedzić szkołę, po której oprowadzały Weronika Wydra (kl.2a) i Martyna Zawadzka (kl. 2b). Z radosnych uśmiechów i głosów zadowolenia wnioskujemy, że impreza była bardzo udana.

Odpowiedzialna za organizację rajdu była komandor Monika Michalska we współpracy z nauczycielkami: p. Agnieszką Bałch, p. Moniką Baran – Bodylską, p. Katarzyną Kozieł, p. Marzeną Łodzińską, p. Magdaleną Pietrzak, p. Katarzyną Rzepczak oraz z grupą uczniów z Kopernika.

Fundatorzy nagród to: Stowarzyszenie Edukacyjne „Kopernik”, PTH oddział w Kaliszu, PTTK im. S. Graevego w Kaliszu, Rada Rodziców w III LO im. M. Kopernika.
O porządek dbała Woźna – pani Violetta Januszkiewicz.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu IX rajdu „Szlakiem Bursztynowym”, serdecznie dziękuję.
Monika Michalska

IX rajd „Szlakiem Bursztynowym” – GALERIA