X X
X X

„Kaliski Kopernik w Nowej Zelandii”

Kaliski „Kopernik” w stuleciu swojego istnienia przyłączył się do akcji organizowanej przez T-Mobile.

W szkole projekt ten został nazwany „100 km na 100 lat – czyli Kopernik wspiera akcję Pomoc mierzona kilometrami”. Młodzież kaliskiej szkoły uprawiając wszelką aktywność sportową gromadziła cenne kilometry, bowiem ich ilość to wymierna pomoc dla podopiecznych fundacji „TVN – Nie jesteś sam”.

I tym razem Kopernik nie zawiódł! Każda z klas zgromadziła grubo ponad 100 km. Zwycięska klasa została nagrodzona gadżetami przesłanymi przez T-Mobile, a od Rady Rodziców III LO otrzymała voucher na seans do kina. Najbardziej imponujący jest jednak ogólny wynik kilometrów całej szkoły: 17545, 51 km, czyli dokładnie tyle ile z Kalisza do Nowej Zelandii!

Uroczystość podsumowania akcji uświetniła obecność Prezydenta Miasta Kalisza – Pana Grzegorza Sapińskiego, który wyraził uznanie dla społecznego zaangażowania młodzieży, dostrzegł istotny charakter włączenia się w akcję charytatywną oraz zauważył, iż tak hucznie obchodzić można tylko setne urodziny.
Imponujący wynik, ale nie pierwszy raz spotykam się z tak dużą ofiarnością i otwartością młodzieży naszej szkoły” – powiedziała nam dyrektor szkoły Pani Anna Narewska.

Kopernik zamierza działać nadal – „już w przyszłym roku, od maja pragniemy włączyć się znów w akcję T-Mobile” – mówią organizatorki projektu, nauczycielki III LO Katarzyna Haładyn i Monika Mikołajczak – Cholajda. „Jesteśmy uskrzydlone energią i zaangażowaniem młodzieży” – dodają obie Panie.

Impreza jest jeszcze jednym z elementów bogatych obchodów 100lecia Szkoły Dwojga Imion.

Zobacz zdjęcia

Monika Mikołajczak

Katarzyna Haładyn