X X
X X

Napisz list- uratuj życie!

W naszej szkole po raz kolejny zostanie zorganizowany Maraton Pisania Listów. Jest to akcja organizowana już od 20 lat przez Amnesty International, czyli globalny ruch, który dąży do świata wolnego od dyskryminacji i prześladowań, w którym ludzie są pod ochroną, a winni naruszeń praw człowieka zostaną osądzeni.

Amnesty International w swoich działaniach kieruje się uniwersalnością i niepodzielnością praw człowieka, misją jest bezstronność i niezależnośćoraz solidarność międzynarodowa. Działania Amnesty są skutecznymi działaniami na rzecz konkretnych osób, których prawa zostały złamane.

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka, co roku łączymy siły, aby wspólnie pisać i wysyłać apele listowne do władz oraz wyrażać solidarność z osobami, których prawa człowieka są łamane. Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 r. Na pomysł akcji wpadli aktywiści i aktywistki warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. Maraton, który co roku jest organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, w następnych latach rozszerzył się na inne kraje na całym świecie.

Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los niesłusznie represjonowanych  ludzi. W naszej szkole akcja ta przeprowadzona zostanie przez klasę 3D na godzinach wychowawczych w dniach od 6 do 10 grudnia.

Anna Bałdych, kl. 3D