X X
X X

Podsumowanie Maratonu Pisania Listów w Koperniku

Z wielką przyjemnością informujemy, że projekt pt. Maraton Pisania Listów koordynowany przez Amnesty International zakończył się dzięki Waszemu wsparciu sporym sukcesem. Podczas zaledwie jednego tygodnia, od 5 do 9 grudnia ubr. udało nam się napisać ponad 1100 listów.  

Podczas tegorocznej edycji pisaliśmy w obronie osób represjonowanych przez różnorodne instytucje państwowe. Nasi bohaterowie pochodzili z prawie wszystkich części świata. Adresatami naszych listów były władze państwowe reprezentowane przez 10 ambasad usytuowanych w Polsce, m.in. Francji, Hongkongu czy Maroka.  

Jesteśmy przekonani, że dzięki Waszemu udziałowi w Maratonie Pisania Listów, życie naszych bohaterów zmieni się na lepsze. Ponadto wierzymy, że rządzący państwami diametralnie zmienią swoją politykę względem ludzi wyznających inne poglądy. Dziękujemy Wam za tak duże  zaangażowanie w tą akcję. Mamy nadzieję, że za rok także będziecie chętni do wspierania „więźniów sumienia”. 

Realizacją Maratonu Pisania Listów w naszej szkole zajęła się klasa 2A, pod opieką merytoryczną prof. Lecha Moryksiewicza. 

Maksymilian Roliński i Michał Zimny kl. 2a