X X
X X

Podwójna korona mistrzowska Kopernika

W tym roku szkolnym to piłka ręczna stała się koronną dyscypliną w III LO. Zarówno żeńska jak i męska reprezentacja zajęła I miejsce w Mistrzostwach Kalisza! Z uwagi na dużą ilość zespołów mecze rozgrywane były 2×7 minut.
Mistrzostwa Kalisza w Piłce Ręcznej Chłopców odbyły się dn. 19 listopada .  Najpierw szczypiorniści rywalizowali w dwóch grupach.  Nasza drużyna pokonała w grupie A –  I LO 16:4 oraz II LO 12:3. W meczu finałowym pokonali ZSTE 12:9.
Kolejność końcowa : I miejsce – III LO, II m. – ZSP2, III m. – I LO, IV m. – I LO, V-VI m. II LO – IV LO, VIIm.. – ZSGH
Skład : Przybył Maciej –  3D3, Raszewski Paweł – 3D3, Lipicki Adam – 3D3, Synenko Eryk – 3B2, Winnicki Mateusz –  3B2, Owczarek Filip – 3B2, Szczepanik Piotr – 3B2, Grzesiak Dawid – 3B2, Krawczak Michał – 3D1 Opiekun: Arkadiusz Janiak
Mistrzostwa Kalisza w Piłce Ręcznej Dziewcząt odbyły się 3 grudnia br. Hala ZSGH na ulicy Długosza okazała się równie szczęśliwa. Dziewczyny rywalizowały najpierw w trzech grupach. Nasze piłkarki ręczne w grupie B wygrały z V LO 5:4 oraz z IV LO 6:0 . Następnie zwyciężczynie grup rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Dziewczyny w finale pokonały ZSP 2 –  5:3 oraz II LO 5:4.
Klasyfikacja końcowa I miejsce  – III LO, II m. – ZSP 2, III m. – II LO, IV-V miejsce – ZSE, ZSGH, V LO, VII -IX miejsce- I LO, IV LO, ZSTE
Skład : Martyna Błaszczyk (kapitan) 2B2 , Aleksandra Daros 3D1, Celestyna Tarasiewicz 3D1, Filipczak Klaudia 3D1 , Paulina Wojtczak 3D2,  Klaudia Durman 2B2, Alicja Bartczak 2D2, Gabriela Balcerzyk 2G,  Karolina Goral 2G, Kamila Krygiel 1D, Magdalena Sołtysińska 1D,  Opiekun : Monika Baran
Nasze drużyny zajmując pierwsze miejsca awansowały do ¼ zawodów wojewódzkich. Dn. 26 listopada br chłopcy zajęli III miejsce w zawodach rejonowych, które rozgrywane były w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast dziewczyny następny etap rozgrywek czeka 11 grudnia w Kępnie. Gratulujemy