X X
X X

Pożegnanie …

… Ktoś powiedział kiedyś słusznie, że: „Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta…”

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że odeszła od nas – Pani Eugenia Pastuszek wieloletnia nauczycielka i była dyrektor naszej szkoły.

My będziemy zawsze pamiętać…, bo Pani Eugenia Pastuszek, była osobą niezwykłą… Ujmowała swą osobowością wszystkich. Zawsze pełna uśmiechu, mimo trudnych doświadczeń, związanych z niełatwą historią naszego kraju – zawsze pełna nadziei i optymizmu. Jeszcze nie tak dawno, na 100–leciu naszej szkoły, czy obchodzonych w „Koperniku” – urodzinach Pani Dyrektor Pastuszek – zarażała młodych ludzi energią, której źródło zawsze było ogromne i niewyczerpywalne. Stanowiła dla nas wzór nauczyciela, dyrektora i obywatelskiej postawy. Tylko człowiek tak mocno doświadczony przez historię, tak intensywnie zaangażowany w życie, tak pięknie kochający ludzi i świat – może stanowić w dzisiejszym świecie – autorytet.

Dla nauczycieli i uczniów „Kopernika” – była i będzie zawsze świadectwem tego, że trzeba kochać swą pracę, powołanie, ludzi i świat. Mieć szacunek dla przeszłości i otwarte serce na przyszłość. Kochać młodość.

„Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta…”

Pani Dyrektor Eugenia Pastuszek istnieć – w historii, życiu i przyszłości III LO w Kaliszu będzie zawsze…

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 10 stycznia 2020 r. o godzinie 11.15 w Kościele Opatrzności Bożej przy ul. Polnej.

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie III LO w Kaliszu