X X
X X

Puchar Wielkopolski Debat Oksfordzkich

25 kwietnia 2024 roku Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu gościł uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu południowej Wielkopolski podczas turnieju regionalnego „Puchar Wielkopolski Debat Oksfordzkich„, którego organizatorami  byli  Departament Edukacji i Nauki UMWW oraz Fundacja Projekty Edukacyjne i ODN w Kaliszu.

Debatowanie i przekonywanie było prawdziwym świętem słowa mówionego, spieraniem się na merytoryczne argumenty, a przede wszystkim było ogromną przyjemnością oraz dało młodzieży i obserwującym wiele radości z rozmowy z drugim człowiekiem.

Konkurs rejonowy był jednym z elementów projektu pod nazwą „Puchar Wielkopolski Debat Oksfordzkich”, w ramach którego odbyły się także warsztaty dla uczniów i nauczycieli.

Przez cały dzień 6 drużyn  debatowało na tematy nurtujące współczesną młodzież i społeczeństwo:

  • Jako absolwent liceum dostrzegam więcej wad niż zalet w skorzystaniu z tzw. gap year.
  • Automatyzacja i robotyzacja produkcji niesie ze sobą więcej szans niż zagrożeń.
  • Polska powinna wprowadzić przymus wyborczy w wyborach samorządowych.
  • Jako nastolatek otworzyłbym list.

Infoslajd: Znajdujesz się w posiadaniu listu, który zawiera najważniejsze informacje o twojej przyszłości, czyli dacie twojej śmierci, tożsamości partnera lub partnerów, a także potomstwa oraz wykonywanym zawodzie – debata finałowa.

Turniej był niezwykle zacięty i pełen emocji. Wśród uczestników finałowej debaty zajmując II miejsce znalazła się drużyna reprezentująca nasze liceum w składzie:

Adrianna Nowak 3D

Julia Nawrocka 1C

Wojciech Wojcieszak 3B

Zofia Tomalak 2H

Oliwia Mądrzak 1C (rezerwa)

Anna Karwacka 3F (rezerwa).

Gratulacje !

Opiekun: Grażyna Stępniewska