X X
X X

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019.

To dla naszej szkoły rok szczególny – obchodzimy bowiem 100-lecie czyli niezwykłe urodziny III LO. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego była dlatego pełna związanych z jubileuszem akcentów. Społeczność szkolna powitała powracającą z Torunia ekipę cyklistów. Entuzjastycznie, wśród braw, powitaliśmy uczniów, absolwentów i nauczycieli szkoły, na czele z prof. S. Przygodzkim, powracających z wyprawy, która uświetniła obchody jubileuszu. To piękny akcent rozpoczynającego się roku szkolnego. Dyrektor Anna Narewska zainaugurowała nowy rok nauki.

Zobacz zdjęcia

W sposób szczególny powitaliśmy klasy pierwsze. Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego było istotnie niezwykłe i wzruszające. Połączyło bowiem uczniów, którzy rozpoczynają naukę w murach „Kopernika”, obecnych uczniów ale jak zawsze przybyli absolwenci sprzed kilku lat.

Radością gościć było także Panie, które zostały absolwentkami gdy szkoła nosiła imię Anny Jagiellonki. Wszyscy skupieni wokół szkoły, historii, wartości, które ich połączyły. Przeszłość łączy się z przyszłością. Teraz z niecierpliwością czekamy na uroczystości jubileuszowe, które odbędą się już w październiku.

SAI