X X
X X

„Śladami Józefa Piłsudskiego w Kaliszu”

27 listopada br. gościliśmy w Koperniku pasjonatów historii z kaliskich szkół podstawowych, którzy zakwalifikowali się do finału Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Śladami Józefa Piłsudskiego w Kaliszu”  zorganizowanego przez kaliski Oddział PTH. W finale udział wzięło 24 uczniów z 8 kaliskich szkół podstawowych. Uczestnicy rozegrali finał w dwóch kategoriach – indywidualnej i drużynowej.

Laureatami w kategorii indywidualnej zostali: I miejsce – Andrzej Urdzela ( Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Edukator”), II miejsce –  Jakub Walczak (SP Nr 14 w Kaliszu), III miejsce – Antonina Kozyra (SP Nr 10 w Kaliszu).

Drużynowo – pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 16 , drugie miejsce – Edukator, a trzecie SP nr 14.

Koordynatorem konkursu była p. Agnieszka Sitko, a klasa 1f (prawno – historyczna)  sprawnie zajęła się stroną organizacyjną. Gościem specjalnym była Monika Sobczak – Waliś, która wygłosiła referat poświęcony związkom Józefa Piłsudskiego z Kaliszem.

Nagrody ufundowane przez Miasto Kalisz wręczyła zwycięzcom Anna Woźniak przedstawicielka Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki.

Anna Narewska – dyrektor III LO i prezes kaliskiego Oddziału PTH pogratulowała zwycięzcom i podziękowała nauczycielom za wysoki poziom przygotowania ich uczniów do konkursu i stan wiedzy z zakresu historii regionalnej. 

SAI