X X
X X

Stacja 100-LECIE

Koleje Wielkopolskie zapraszają uczniów czterech klas drugich III Liceum w podróż pociągiem retro z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza. W roku jubileuszowych obchodów Odzyskania Niepodległości łączymy inne doniosłe Stulecia – Powstania Wielkopolskiego i kaliskiej Szkoły Dwojga Imion.

Koleje Wielkopolskie zapraszają uczniów klas 2 A, 2 D1, 2 F i 2 G. Punktualnie w czwartkowe południe, 4 października pociągiem Przewozów Regionalnych jedziemy do Ostrowa i tam czekamy na przyjazd historycznego składu z Kobylina. Na stacji w Ostrowie pociąg będzie zwodowany a ogromne ilości wody wtłoczone w mechanizm parowy. Niczym u Brzechwy lokomotywa – buchając parą – ospale ruszy po torach, a nas dowiezie do Kalisza (o 14:25)… Tak zakończy się dla uczniów 7. godzina lekcyjna, po której udacie się do domów.

Nauczyciele – opiekunowie: 2 A Donata Mieloch i Anna Michalska, 2 D1 Joanna Cieślak i Witold Torbiarczyk, 2 F Viola Wacowska i Grzegorz Szymański, 2 G Anna Bobińska i Agnieszka Maciejewska.

– Życzymy przyjemnej podróży… w czasie 😉

UWAGA !!! Spotykamy się na dziedzińcu szkoły o 10:45 i idziemy na dworzec kolejowy. Macie ze sobą legitymacje szkolne, a na dworcu nie kupujecie żadnych biletów. Z domu zabierzcie zgody rodziców na wyjazd (druk do pobrania ze strony zkoły).