X X
X X

Wyróżnienie w Konkursie DBI


Konkurs na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 rozstrzygnięty!

W tym tygodniu otrzymaliśmy informację o otrzymaniu przez nasz zespół Wyróżnienia w konkursie na najciekawszą inicjatywę Dnia
Bezpiecznego Internetu 2021
! Organizatorzy byli pod wrażeniem pomysłu i kreatywności. Bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim za współpracę.

https://www.saferinternet.pl/aktualnosci/konkurs-na-najciekawsza-inicjatywe-dnia-bezpiecznego-internetu-2021-rozstrzygniety_130.html

W bieżącym roku szkolnym, choć szkoły działają w ograniczonym zakresie, udało się podczas czwartej edycji DBI w szkole zorganizować dla uczniów aż cztery konkursy on-line:  konkursy teoretyczne: „Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w sieci dla klas I” i „Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w sieci dla klas II” oraz konkursy praktyczne: „Bezpieczny Internet w zdalnym nauczaniu” (konkurs na prezentację multimedialną dla klas I) i „Bezpieczna sieć komputerowa” (konkurs na plakat dla klas II). 

Wybrani uczniowie z klas pierwszych wzięli również udział w wykładzie w języku angielskim  zilustrowanym pouczającą prezentacją multimedialną.

Ponadto na stronie internetowej naszego liceum została stworzona specjalna zakładka dla wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i gości odwiedzających naszą stronę WWW, gdzie zostały i nadal będą umieszczane różnego typu informacje związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

Wychowawcom udostępniono ciekawe materiały do wykorzystania np. scenariusze lekcji czy pogadanek na godziny wychowawcze, z których mogą skorzystać w dowolnym czasie  i poszerzyć swoją własną wiedzę oraz wiedzę swoich wychowanków w zakresie np. bezpiecznych zachowań w sieci i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu.            

Organizatorki DBI w III LO w Kaliszu wzięły udział w konferencji online z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 oraz w wybranych szkoleniach oraz  webinariach organizowanych m. in. przez Polskie Centrum Safer Internet.

Akcja, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem i z pewnością będzie organizowana w przyszłym roku.

Organizatorki akcji: Donata Mieloch, Karolina Janowska-Baran, Magdalena Pietrzak