X X
X X

Zakończenie szkoły klas IV

Dnia 28 kwietnia 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego maturzystów.

Życzenia od Przewodniczącego Rady Rodziców dla naszych maturzystów:

Drodzy Abiturienci III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu!
Tegoroczna majówka będzie dla Was z pewnością odmienna od wcześniejszych. Tuż przed egzaminem dojrzałości zapewne wielu z Was, zamiast bawić się beztrosko i wypoczywać podczas długiego weekendu, będzie nerwowo wertowała podręczniki i notatki, aby upewnić się, że jesteście dobrze przygotowanie do majowych egzaminów. Matura to swego rodzaju przełom w Waszym życiu – i choć wielu starszych kolegów czy rodziców zapewnia Was, że nie jest najtrudniejszym egzaminem w życiu, najpewniej jest tym pierwszym bardzo poważnym i symbolicznym. Nie bez przyczyny zwie się egzaminem dojrzałości. Chciałbym Was jednak zachęcić do tego, byście tuż przed maturą potrafili podzielić czas i uwagę również na odpoczynek, aktywność w rodzinnym lub koleżeńskim gronie. Z pewnością uczyliście się pilnie przez 4 minione lata. I to właśnie systematyczność Waszej pracy zdecyduje o wyniku tegorocznej matury. Wielogodzinne ślęczenie nad książkami i zarywanie nocy tuż przed egzaminami może dać teraz raczej odwrotne efekty.
Wraz ze wszystkimi nauczycielami, rodzicami i oczywiście Radą Rodziców trzymam za Was kciuki. Dajcie z siebie tyle, ile możecie, aby matura stała się dla Was przepustką na wymarzone studia i do satysfakcjonującego życia. Nie bez przyczyny wspomniałem tu o nauczycielach. Wasza matura to również ich egzamin. I zapewniam, że w przyszłości najżyczliwiej będziecie wspominać tych pedagogów, którzy wymagali od Was najwięcej. Bo to oni przygotowali Was do dorosłości najskuteczniej. A dorosłość to jednocześnie wolność wyboru i ciężar odpowiedzialności.
Życzę Wam, aby wolność dobrze równoważyła Wam ten ciężar i aby matura była jednym z wielu przyszłych (również życiowych) egzaminów, który zdacie śpiewająco.
Powodzenia w imieniu całej Rady Rodziców.

Radosław Kołaciński

Foto M.Wanat