X X
X X

Życzenia Świąteczne od Chóru ,,Kopernik”

Lecz anioł rzekł do nich: „Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.”

Źródło: Biblia, Łk 2, 10–11

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia – czas, w którym na świat przyszedł Jezus.

To wyjątkowy okres, w którym pielęgnujemy nasze tradycje, spędzamy czas z bliskimi i spotykamy się przy jednym stole, aby wspólnie przeżyć narodziny Chrystusa.

Bieżący rok był dla nas wszystkich nie lada wyzwaniem. Pandemia uniemożliwiła nam uczęszczanie na zajęcia w szkole, utrudniła kontakt z nauczycielami czy spotkania z rówieśnikami. Musieliśmy przystosować się do zupełnie nowej, nieznanej nam dotąd rzeczywistości i znaleźć rozwiązania, dzięki którym mogliśmy uczyć się oraz rozwijać nasze pasje tak, jak wcześniej. Dokładnie taką samą postawę przyjęli nasi chórzyści. Chór ‘Kopernik’ nie wstrzymał swojej pracy. Uczniowie klas drugich i trzecich dzielnie uczęszczali na próby prowadzone przez Panią Profesor Henrykę Iglewską-Mocek, a z kolei osoby z klas pierwszych pracowały pod okiem Pani Profesor Marii Szczap.

W ubiegłym roku Chór ,,Kopernik” przygotował świąteczny koncert pod hasłem: ,,Stan naszego serca”. Zebraliśmy się wtedy na wspólnym kolędowaniu razem z naszymi bliskimi: członkami rodziny, przyjaciółmi oraz nauczycielami. W tym roku z utęsknieniem wspominamy tamte wyjątkowe chwile, przypominając sobie jak wzruszające i pełne uroku było owe spotkanie.

W tegoroczne święta zorganizowanie podobnej uroczystości jest niemożliwe, jednak podczas internetowych prób chórzyści wspólnie śpiewali kolędy oraz pastorałki, starając się przybliżyć każdemu ciepło bożonarodzeniowego czasu.

Ktoś miłowany tu przyjdzie

– dobre obejmą nas ręce

I będą nasze uśmiechy

srebrnym błękitem dziecięce.

Autor: Jan Pietrzycki, Błękitna kolęda

W imieniu Chórzystów i Pań Dyrygentek, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Wszystkim Pracownikom szkoły, Radzie Rodziców, naszym Rodzinom, uczniom szkoły, a także absolwentom.

Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy świąteczny czas, każdy spędzi w radości, wśród swoich najbliższych, otoczony ciepłem i miłością domowego ogniska.

Wesołych Świąt!

Chór ,,Kopernik” z Henryką Iglewską-Mocek i Marią Szczap