Copyright © 2018 Home - dGg3bmRlcmlubw

Zapisz się na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

Nasze Sukcesy


Osiągnięcia szkoły, nauczycieli i naszych absolwentów w latach 2012 - 2018


 

W roku szkolnym 2016/17 III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
po raz kolejny najlepsze w Kaliszu i 7. miejsce województwie!

ranking01

 

 dyplom2

 

 

W roku szkolnym 2015/16 III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
  najlepsze w Kaliszu i regionie!

 

 KOPERNIK ZNALAZŁ SIĘ W ZASZCZYTNEJ 20. NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W WIELKOPOLSCE

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE: WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU I NAUCZYCIEL ROKU

PROFESOR STANISŁAW PLEBAŃSKI WYRÓŻNIONY W KONKURSIE NA NAUCZYCIELA ROKU WŚRÓD 16 WYRÓŻNIONYCH
- NAJLEPSZYCH NAUCZYCIELI WIELKOPOLSKI

 

 ranking2016

 

W roku szkolnym 2014/15 III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
najlepsze w Kaliszu i regionie!

W Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015 III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika zajęło wśród kaliskich szkół średnich najwyższą lokatę.

 

W zestawieniu najlepszych szkół 2015 r. przygotowanego wspólnie przez magazyn „Perspektywy” i gazetę „Rzeczpospolita”, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu:

  8 miejsce w Wielkopolsce,

73 miejsce w śród Szkół Olimpijskich w Polsce,

107 miejsce w Polsce.

Otrzymaliśmy zaszczytny tytuł:

Najlepsze Licea w Polsce

"Perspektywy"

Srebrna Szkoła 2016

 

 

Rok 2018
 
dr Grzegorz Wieczorek - wyróżnienie w Konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku

 

Rok 2017
 
mgr Henryka Iglewska - Mocek - laureat w Konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku

 

Rok 2016
III LO im. M. Kopernika w Kaliszu - wyróżnienie w Konkursie Wielkopolska Szkoła Roku
dr Stanisław Plebański - wyróżnienie w Konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku

 

laureaci2017

 

Olimpiady i Konkursy

w roku szkolnym 2014/2015

Nazwa

Imię i nazwisko ucznia

kl.

Zajęte miejsce

Opiekun

II Olimpiada Bibliologiczna
i Informatologiczna

Adrian Szczupak

2f

Laureat

1 miejsce
 w Polsce

mgr M.Pietrzak

Olimpiada Innowacji Technicznej i Wynalazczości

Izabela Zajc

3g1

Laureat

2 miejsce
w Polsce

mgr B.Górecka –Pęder

mgr K.Poziemska

Emilia Durman

2d2

Laureat

Olimpiada Innowacji Technicznej i Wynalazczości – drużynowo w etapie centralnym

Emilia Durman 2d2

Izabela Zajc 3g1

2 miejsce

Olimpiada Innowacji Technicznej i Wynalazczości – drużynowo w etapie okręgowym

Emilia Durman 2d2

Izabela Zajc 3g1

Michał Kotowski 2b1

1 miejsce

Olimpiada Historyczna

Konrad Wieczorek

1f

Finalista

mgr W.Moryksiewicz

Filip Świeżyński

1d1

etap okręgowy

mgr M. Gibus

XXVIII  Olimpiada Ekonomiczna

Anna Kozak

3b1

Finalistka

mgr A.Bobińska

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH w zakresie Geografia

Szymon Kicński

3b2

Finalista

mgr Anna Bobińska

Olimpiada Ekologiczna

Szymon Kicński

3b2

Etap okręgowy

mgr Anna Bobińska

Alicja Olejnik

2d1

dr Grzegorz Wieczorek

Olimpiada Wiedzy
o Solidarności

Joanna Kaczmarek

2f

Finalistka

4 miejsce

mgr L. Moryksiewicz

Olimpiada Techniczna

Michał Stasiak

3b1

II etap okręgowy

dr Ryszard Maciejewski

Konkurs Informatyczny PING 2

(Potyczki Informatyczne Nowej Generacji)

Stępniak Konrad

1b2

II etap okręgowy

dr Ryszard Maciejewski

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Gustaw Kaźmierczak

Łukasz Matecki

1F

etap okręgowy

mgr L. Moryksiewicz

Olimpiada Języka Angielskiego

(Ogólnopolska)

Anna Kozak

3b1

II etap okręgowy

M.Ciesielska -Ciupek

Szyman Majtas

3a

II etap okręgowy

mgr I.Gracz

Olimpiada Geograficzna

Barbara Górniak

Beta Gil

Natalia Cofalska

Magdalena Zimna

2g

udział w okręgu

mgr A. Bobińska

Patryk Stawicki

1b1

udział w okręgu

mgr R.Miaśkiwicz

64 Olimpiada Fizyczna

Adam Sobecki

3b1

Udział

w 2 stopniu

dr S.Plebański

Wielkopolska Olimpiada wiedzy Konsumenckiej

Klaudia Napierała

Beata Gil

2g

etap wojewódzki

mgr A. Bobińska

Martyna Kusiak

2g

etap powiatowy

Olimpiada Języka Niemieckiego

Benedict Meyer

3f

Etap okręgowy - udział

mgr M.Łodzińska

Olimpiada Teologii Katolickiej

Szymon Kiciński

3b2

Etap diecezjalny

Waldemar Ciołek

2b2

Dagmara Janusz

2c

Gabriela Jabłońska

2b2

Justyna Lewandowska

1d2

Olimpiada Astronomiczna

Dawid Jagodziński

2d1

Etap okręgowy

mgr M. Masłowska

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Hanna Czelusta

2b1

etap okręgowy

cz. ustna

mgr M.Mikołajczak -Cholajda

Michalina Pikuzińska

3a

etap okręgowy

mgr W.Torbiarczyk

Kinga Gebel

3f

mgr K.Kiermasz

Karolina Kaźmierczak

2f

Olimpiada Artystyczna

Anna Żulicka

3b1

zakwalifikowała się do II etapu

mgr
 M. Świerblewska

Olimpiada Języka Francuskiego

Marta Magnuszewska

1g

etap wojew.

mgr K.Haładyn

Olimpiada Informatyczna

Przemysław Fułek

Sergiusz Warga

3b2

udział w I etapie

mgr D.Mieloch

dr R.Maciejewski

Olimpiada Medialna

Konrad Serafin

1a

udział w II etapie wojewódzkim

mgr D.Mieloch

Marietta Gramczewska

Adrian Szczupak

Piotr Snopczyński

2a

mgr W.Torbiarczyk

 

 

Olimpiady 2013/1014 

Nazwa Olimpiady

Imię i nazwisko ucznia

Kl.

Zajęte miejsce

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

(w zakresie Geografia)

Szymon Kiciński

3b2

Finalista

Olimpiada Geograficzna

3b2

Finalista

2012/2013 (kl.1)

I 2013/2014(kl.2)

Olimpiada Ekonomiczna

Anna Kozak

3b1

Finalistka

Konkurs „Pokaż nam język”

Finalistka 2013/2014 (kl.2)

Olimpiada Bibliologiczna
i Informatologiczna

Michalina Pikuzińska

3a

Laureatka

II miejsce w Polsce

2013/2014 (kl.2)

Olimpiada Wiedzy
o Wynalazczości

Izabela Zajc

3g1

Laureat

2013/2014 (kl.2)

Olimpiada Wiedzy
o Wynalazczości - ZESPÓŁ

Izabela Zajc

i Kacper Misterski

3g1

I miejsce

2012/2013 (kl.1)

Konkursy pozaszkolne  

Turniej Psychologiczny

Daria Kwaśniewska

3g2

Finalistka

Ogólnopolski Konkurs Elektryzująca Pasja

Kacper Zieliński

3b2

III miejsce

Ogólnopolski Konkurs Elektryzująca Pasja Dominik Hofman 3a III miejsce

Ogólnopolski Konkurs Elektryzująca Pasja

Aleksandra Gałęska

3g2

Finalistka

2013/2014

Ogólnopolski Konkurs na najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2014

(ZESPÓŁ)

Joanna Adamczewska

Piotr Antoszczyk

Adam Baran

Mateusz Bergman

Mateusz Krawczyk

Angelika Piotrowska

Kacper Różański

Wiktoria Szymczak

Izabela Zajc

3g1

Finaliści

2013/2014

 

Ranking Rzeczpospolitej i Perspektyw

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu jest już 6. szkołą w Wielkopolsce i aż o 155 pozycji poprawiło lokatę ogólnopolską - 82. miejsce w Polsce w 2013 roku.

Od trzech lat, najwyżej sklasyfikowana kaliska szkoła śœrednia.

 

LAUREACI I FINALIŚCI Olimpiad i Konkursów Pozaszkolnych 2013/2014

Imię i nazwisko ucznia

klasa

Olimpiada

Zajęte miejsce

Tomasz Różański

3b1

Międzynarodowa Olimpiada z Astronomii i Astronautyki w Suczawie, Rumunia

srebry medal

Mateusz Szymoniak

3f

Olimpiada Wiedzy i Prawach Człowieka(2012/2013)

Laureat

Olimpiada Historyczna

Finalista

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”

Laureat

Patryk Grabowski

3f

Konkurs Wiedzy o Senacie RP

Laureat

Mateusz Mąkosza

3f

Konkurs Wiedzy o UJ

Index

Maciej Karpiński

3f

Konkurs Wiedzy o UJ

Index

Robert Przybylski

3a

Potyczki Informatyczne Nowej Generacji

Finalista

Bartosz Jankowski

3a

Olimpiada Języka Angielskiego IDEA Group

Finalista

Dominik Owczarek

1b2

Finalista

Tomasz Różański

3b1

Olimpiada Astronomiczna

Laureat

(2 miejsce w Polsce)

Olimpiada Matematyczna o Diamentowy Indeks AGH

Laureat

Olimpiada Filozoficzna

Finalista

Uczestnik programu Infelda – Bogulubowa (zdolni 1x w roku)

 

Grzegorz Czelusta

3b1

Olimpiada Astronomiczna

Laureat

(10 miejsce w Polsce)

Olimpiada Fizyczna

Finalista

Patryk Kołton

3b1

Olimpiada Fizyczna o Diamentowy Index AGH

 

Finalista

Michał Walczyński

3b1

Olimpiada Matematyczna o Diamentowy Indeks AGH

Laureat

Jakub Bogacki

3b1

Olimpiada Teologii Katolickiej

Finalista

Adam Tomaszewski

3b1

Olimpiada Innowacyjności i Wynalazczości

Finalista

Łucja Chmielewska

3c

Turniej Wiedzy Psychologicznej

Finalista

Katarzyna Szczepanik

3c

Turniej Wiedzy Psychologicznej

Finalista

Bartosz Boniec

3g

Olimpiada Geograficzna o Diamentowy Index AGH

Finalista

Szymon Kiciński

2b2

Olimpiada Geograficzna o Diamentowy Index AGH

Finalista

Szymon Kiciński

2b2

Olimpiada Geograficzna

Finalista

Adam Szatkowski

1b1

Finalista

Magdalena Kozłowska

3a

Olimpiada Medialna

Laureat

(1 miejsce w Polsce)

Robert Jackowski

3b1

Olimpiada Medialna

Laureat

Paulina Kujawa

3g

Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości

Laureat

Adrianna Trocha

3g

Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości

Finalista

Izabela Zajc

2g1

Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości

Laureat

Michalina Pikuzińska

2a

Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna

Laureat

(2 miejsce w Polsce)

Martyna Kusiak

1g

Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

Finalista

Tomasz Bażant

1a

Finalista

Julia Fraj

1f

Konkurs Historia i Kultura Żydów Polskich

wyróżnienie

Dominika Paruszewska

2f

wyróżnienie

Anna Brzozowska

2f

wyróżnienie

Iga Grabarczyk

Emilia Durman

1d1

Konkurs o prawie

laureatki

Klaudia Łuczak

finalista

Adam Sobecki

2b1

Konkurs Matematyczny dla klas I, II Szkół Ponadgimnazjalnych oraz klas I, II, III Technikum Subregionu Wielkopolska Południowa

I miejsce (p.rozszerz.)

Waldemar Ciołek

2b2

II miejsce (p.rozszerz.)

Adam Grygielski

2b2

III miejsce (p.rozszerz.)

Hanna Nykiel

2d

I miejsce (p.podst.)

Dominik Wosiek

3b2

Konkurs Matematyczny KoMa

II miejsce

Konrad Zdun

IV miejsce

Michał Walczyński

Grzegorz Czelusta

3b1

5 miejsce

Robert Wodzicki

2a

VII Tłumaczeniowy Konkurs (org. Przez Zakład Filologii Angielskiej WPA w Kaliszu)

I miejsce

Klaudia Daros

1b1

VIII Miejski Festiwal Filmów Obcojęzycznych

wyróżnienie

Bartosz Gonera

Marta Karońska

Łukasz Ludwiczak

Julia Nykiel

Kamil Słomian

Weronika Chuchla

1b2

Bartłomiej Kacperski

Marcin Piekielny

Kamil Slomian

Anna Kozak

2b1

Konkurs „Pokaż nam język” (WSB Poznań)

Finalistka

Julia Chowańska

2c

Diecezjalny Konkurs Historyczny

I miejsce

Joanna Sztandera

Natalia Kempińska

Magdalena Trzeciak

3g

Konkurs Nagroda Młodzieżowa 2014

I miejsce

Anna Kałużna

 

3g

II Festiwal Origami Żarów 2014

II miejsce

Joanna Włódarczyk

3g

II Festiwal Origami Żarów 2014

III miejsce

V Konkurs Matematyczny Origami „Żuraw”

I miejsce

Joanna Adamczewska

Piotr Antoszczyk

Adam Baran

Mateusz Bergman

Mateusz Krawczyk

Angelika Piotrowska

Kacper Różański

Wiktoria Szymczak

Izabela Zajc

2g1

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

Produkcik 2014

 

Finaliści

VII Rajd „Śladami przodków”

1f

Koło SKKT „Kopernikowcy”

I miejsce, Puchar Prezesa PTTK w Kaliszu

Adrian Szczupak

Cezary Kowalski – konkurs historyczno-etnologicznym

I miejsce

Konkurs plastyczny

I miejsce

SKTK „Kopernikowcy”

 

1/ I Rajd „Dzielnicami Kalisza”

- Konkurs plastyczny

- Konkurs na album „Dzielnica Śródmieście”

- Drużyna

 

2/ IV Rajd „Majaki wiosenne”

I miejsce

I miejsce

 

 

I miejsce

 

III miejsce

Anita Wojtaszczyk

Natalia Trzęsowska

1g

1a

Konkurs fotograficzny „Kalisz nieznany”

Nagrodzone prace

Konkurs Szkolny Tapeta.pl

3b2

Wiktor Kaleta

wyróżnienie

2b2

Szyman Kiciński

wyróżnienie

Piotr Antoszczyk

2g1

XXXI  Sejmik Matematyków

finalista

Waldemar Ciołek

2B2

 

Wynik bardzo dobry

Grzegorz Czelusta

Tomasz Różański

3 B1

Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY

Wyróżnienie

Igor Wieczorek

3 B2

Łańduch Bartłomiej

3 A

Adam Sobecki Rafał Muszyński

2 B1

Michał Korycki Kacper Zieliński Szymon Kiciński

 2 B2

Adam Dembny

2 D

Jakub Kościelak Robert Wiśniewski

1 A

Adam Szatkowski Agata Koźlik

1 B1

Kacper Krulak

Piotr Pogorzelec

1 B2

Joanna Białek

1 D1

 

 

Osiągnięcia teatru Niby Nic

X Ogólnopolski Konkurs Teatrów Młodzieżowych Melpomena

Spektakl „Świat jest teatrem…”

zespół

 

wyróżnienie

Monika Waszak

Justyna Niciejewska

Bartosz Urbański

3f

3f

3d

Nagrody aktorskie

mgr Kamilla Kiermasz

nauczyciel

Nagroda instruktora

Ogólnopolskie Prezentacje Monodramów o Złota Podkowę Pegaza

Tobiasz Baraniak

3f

finalista

Udział w międzynarodowym projekcie „Brama do La Strady” – prezentacje teatrów ulicznych na forum miasta

 

.............................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

Rok szkolny 2013/2014
Wyróżnienia
Rodzaj wyróżnienia
Ranking Rzeczpospolitej i Perspektyw

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu jest już 6. szkołą w Wielkopolsce i aż o 155 pozycji poprawiło lokatę ogólnopolską - 82. miejsce w Polsce w 2013 roku.

Od trzech lat, najwyżej sklasyfikowana kaliska szkoła śœrednia.

Mistrzostwa Kalisza w Piłce Koszykowej 3. miejsce na Mistrzostwach Kalisza
XVII Wielkopolski Konkurs Plastyczny WYRÓŻNIENIA
  1. Adrianna Maleszka III LO Kalisz
  2. Joanna Włódarczyk III LO Kalisz
Rok szkolny 2012/2013
Wyróżnienia Rodzaj wyróżnienia
Ranking Rzeczpospolitej i Perspektyw III Liceum Ogólnokształcąe im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu - 155. miejsce w Polsce i 7. w województwie w 2013 roku. Podobnie jak przed rokiem, najwyżej sklasyfikowana kaliska szkoła œrednia.
Kopernik w CERNie

Na stronie CERN - największej i najważniejszej organizacji badań jądrowych na świecie, gdzie wraz z prof. Małgorzatą Masłowską byliśmy w listopadzie 2012, jest artykuł o naszej wycieczce Kopernik High School in Kalisz. Teraz jesteśmy już sławni na cały świat, przekonajcie się o tym na:

http://home.web.cern.ch/students-educators/updates/2013/03/polish-high-school-students-find-inspiration-cern

O pobycie Kopernika w CERNie

(relacja z pobytu Kai Grabińskiej z III F).

http://www.kopernik.kalisz.pl/index.php/825-bylismy-w-szwajcarii-relacja-kai

 

Finał XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy

    Chór zdobył:

  • Złoty Kamerton
  • Puchar Ministra Edukcji
  • Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę specjalną w wysokości 500zł 
  • nagrodę od Stowarzyszenia Kompozytorów i Autorów Tekstów (ZAiKS)- 1000 zł

Ponadto Pani Dyrygent Henryka Iglewska - Mocek otrzymała nagrodę specjalną od Ministra Edukacji dla najlepszego Dyrygenta w kategorii chórów mieszanych ponadgimnazjalnych do lat 21

Sukcesy w olimpiadach
XXV Olimpiada Filozoficzna Tomasz Różański - finalista
II Olimpiada Medialna

Miłosz Marek - laureat

Krzysztof Didyk - laureat

XXXIX Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości

Izabela Zajc - finalistka

Paulina Kujawa - finalistka

LXII Olimpiada Fizyczna

Piotr Bartoszek - finalista

Artur Brodzki - finalista

Olimpiada z Astronomii i Astrofizyki Tomasz Różański - laureat (awans do Olimpiady Międzynarodowej w Grecji)
Olimpiada o Diamentowy Index AGH z Fizyki Marek Sośnicki - laureat
XXXIX Olimpiada Geograficzna Szymon Kiciński - finalista
XX Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka Mateusz Szymoniak - laureat
XXIII Olimpiada Teologii Katolickiej

Dorota Mularczyk - finalistka

Grzegorz Czelusta - finalista



































































































































































 

 

f m