X X
X X

Nasze sukcesy

Osiągnięcia nauczycieli
w latach 2012 – 2018

III LO im. M. Kopernika w Kaliszu
Wyróżnienie w Konkursie Wielkopolska Szkoła Roku 2017
dr Grzegorz Wieczorek
Wyróżnienie w Konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku 2018
mgr Henryka Iglewska-Mocek
Laureat w Konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku 2017
dr Stanisław Plebański
Wyróżnienie w Konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku 2017
Tytuł Honorowego Profesora Oświaty, 2016 r.


ranking01

Osiągnięcia uczniów
w latach 2012 – 2018

Wybierz rok

2018/19
2017/18
2016/17

2015/16
2014/15
2013/14

Rok szkolny 2018/19

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

uzyskało prestiżowy tytuł Złotej Szkoły 2019 w ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy”.

9 miejsce wśród wiodących szkół w województwie.

LAUREACI FINALIŚCI OGÓLNOPOLSKICH OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH w roku szkolnym 2018/2019
Olimpiada
Tytuł
Imię i nazwisko ucznia
Klasa
Opiekun
FizycznaFinalistaBartosz Matysiak III B2Stanisław Plebański
Literatury i Języka PolskiegoFINALISTA
Udział w okręgu
Jakub Mazurek
Sara Miądowicz
III F

II B2
Kamilla Kiermasz
FilozoficznaLAUREAT
Udział w okręgu
Jakub Mazurek
Aleksandra Niełacna
III F

III D2
Kamilla Kiermasz
Małgorzata Świerblewska
FizycznaFINALISTA - udział w etapie okręgowym – cz. teoretyczna i doświadczalnaBartosz Matysiak
Kacper Kowalski
III B2Stanisław Plebański
FizycznaUdział w etapie okręgowym
– cz. teoretyczna
Aleksandra Gołębiowska
Magdalena Gołębiowska
Ernest Przybył
III B2Stanisław Plebański
BiologicznaUdział w etapie okręgowymKarolina Kokoszka
Maciej Szczepaniak
Maria Żurawska
III D1

II D2

II D2
Grzegorz Wieczorek
Języka RosyjskiegoUdział w etapie okręgowymWiktoria Arsenowicz
Krzysztof Wlazły
III F

III B1
Eulalia Maciejewska
Języka AngielskiegoUdział w etapie okręgowymMagdalena GołębiowskaIII B2Izabela Gracz
Geograficzna Udział w etapie okręgowymAgnieszka Łańduch
Julia Skórzybut
III G

I G
Anna Bobińska
HistorycznaUdział w etapie okręgowymAleksandra Kuncman
Michał Juszczak
Filip Bartosik

Małgorzata Czarnecka

Michał Knapik
III F

III F

III F

IB1


I F


Agnieszka Sitko



Lech Moryksiewicz
Leszek Tomczak
OLIMPIADY TEMATYCZNE
Innowacji Technicznych
i Wynalazczości
LAUREATKA

LAUREAT
Julia Krupa

Miłosz Mielczarek
III D2

II D3
Katarzyna Poziemska
Beata Górecka-Pęder
MedialnaLAUREAT
FINALISTA
Piotr Kusiak
Michał Matłoka
II ADonata Mieloch
Teologii KatolickiejFINALISTKAMałgorzata CzarneckaI B1Renata Stępień
Zwolnieni z teorii
(Projekt - Kultura na legalu)
FINALIŚCI
(drużyna)
Adrian Błaszczyk
Patrycja Michalak
Julia Pędzieszczak
Oliwia Holenc
Joanna Pera
Julia Idzikowska
III A

III D1

III F

III D3
III D3

III D3
Zwolnieni z teorii
(Projekt – PLAY4KIDS)
FINALISTKAAgata WitczakIII D3
Statystyczna1 miejsce w okręgu
(nagroda-wyjazd do Brukseli)

3 miejsce

7 miejsce
Julianna Przybył

Piotr Chlebowski

Katarzyna Szafirowicz
I B1


III B2


I D2
Katarzyna Poziemska

Beata Górecka-Pęder

Katarzyna Poziemska
Lingwistyki MatematycznejUdział w etapie okręgowymMilena Skowrońska
Maciej Kuświk
Julianna Przybył

Piotr Chlebowski
Julia Chraplak
II D2

III D2

I B1

III B2

I A
Katarzyna Poziemska



Beata Górecka-Pęder
Ewa Kaniecka
Solidarności FINALISTKA

Udział w okręgu
Maria Dąbek

Kacper Gałęski
III F

II F
Agnieszka Sitko
Leszek Tomczak
o Prawach CzłowiekaFINALISTKAMaria DąbekIII FAgnieszka Sitko
Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego Udział w etapie okręgowymMichał KnapikI FLeszek Tomczak
Wiedzy o Społeczeństwie
i Świecie Współczesnym
Udział w etapie okręgowymAdam TrzęsowskiII FLeszek Tomczak
Wiedzy EkonomicznejUdział w etapie okręgowymMaja Korniłowicz
Sylwester Sulanowski
Małgorzata Juszczak
III G

II B1

I G
Anna Bobińska
Wiedzy EkologicznejUdział w etapie okręgowymJulia Bartczak
Julia Mikurenda
Zuzanna Łabeńska
III D2

II D1

I D1
Grzegorz Wieczorek
Bibliologiczna
i Informatologiczna
Udział w finaleNatalia Gadomska
Małgorzata Czarnecka
III D2

I B1
Magdalena Pietrzak
o Diamentowy Indeks AGH - MatematykaUdział w etapie okręgowymMarcin Miśkiewicz
Mikołaj Krawczyk
III B1

III B1
Anna Sadłowska
o Diamentowy Indeks AGH - FizykaUdział w etapie okręgowymKamil JamroszczykII B2Dorota Jeziorek-Knioła
Promocji Zdrowego Stylu ŻyciaUdział w etapie okręgowymZuzanna TułaczII D3Katarzyna Rzepczak
Wielkopolska Olimpiada Wiedzy
o Bezpieczeństwie
„Nie dla Smogu”
Udział w etapie rejonowymWiktor Lis
Dawid Przepiórka
Bruno Potoczny
Mateusz Świderski
Patryk Zakrocki
Bartosz Pasik
Józef Baran
Jakub Frydrych
Marek Piętka
Jan Mikołajczyk
Zuzanna Stankiewicz
Natalia Chojnacka
Nadia Haraś
Hubert Mazurczak
Gabriela Ratajczyk
Wiktoria Sołtysiak
Oliwia Spisz
Kamil Bazela
Agata Andrzejak
I A

I A

I A

I A

I A
I B2
I B2

I B2
I B2

I B2

I D1
I D1

I D1

I D1

I D1

I D1
I D1
I D3

I F







Grzegorz Szymański

SUKCESY W KONKURSACH w roku szkolnym 2018/2019
Nazwa
Imię i nazwisko uczniaKlasaZajęte miejsceOpiekun
XXIV Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”Aleksandra NiełacnaIII D2LAUREATKA
(wydruk publikacji
w zbiorze opowiadań)
Małgorzata Świerblewska
Konkursie Chórów Szkolnych Północnej i Południowej Wielkopolski Ogólnopolskiego Projektu „Śpiewająca Polska-Akademia Chóralna”.Chór szkolny "KOPERNIK"ZŁOTE PASMOHenryka Iglewska-Mocek
VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego WIPINGMichał MatłokaII ALAUREATDonata Mieloch
Wojewódzka
XX Licealiada w Piłce Siatkowej
Żeńska drużynaIII miejsce w FinaleMonika Baran
Ogólnopolski festiwal „Nauki przyrodnicze na scenie” (Science on Stage) - w kategorii pokazów artystycznych uczniowie przedstawili:
„Zobaczyć dźwięk, czyli Dominika, Krzysztof i stary telewizor”
Krzysztof Hadrych
Dominika Konieczna
III B1

II B1
I miejsceMałgorzata Masłowska
Regionalny Konkurs Historyczny Wiedzy o Powstaniu WielkopolskimMałgorzata Czarnecka
Marta Szelągowska
I B1

I B2
1 miejsce

3 miejsce
Konkurs Matematyczny KoMaPiotr ChlebowskiIII B22 miejsceBeata Górecka-Pęder
Ogólnopolski Konkurs Fizyczne Ścieżki”Mateusz Machaj
Kacper Górski
II B12 miejsceMałgorzata Masłowska
Fotograficzny „Kalisz miasto młodych” – kategoria "Nowoczesność”Agnieszka Haręża
Sara Miądowicz
Natalia Juszczak
II D2

II B2

II D2
1 miejsce

wyróżnienie

wyróżnienie
Monika Michalska
Fotograficzny „Kalisz miasto młodych” - kategoria „Zabytki”Aleksandra Kuncman
Agnieszka Haręża
III F

II D2
1 miejsce

wyróżnienie
Monika Michalska
Fotograficzny „Światło i faktura w nowoczesnej architekturze” Maciej MatłokaII A2 miejsceMonika Michalska
Fotograficzny „Światło i faktura w nowoczesnej architekturze” Iga Niemiec
Martyna Zaręba
Angelika Wosiek
Piotr Szczepanik
Kamil Jamroszczyk
II B2wyróżnienieMonika Michalska
Wielkopolski Konkurs „Statystyka mnie nie tyka”Anna Manikowska
Zuzanna Łabeńska
I D1Laureatka

Laureatka
Beata Górecka-Pęder
Informatyczny WPIPING
Potyczki Informatyczne Nowej Generacji
Michał MatłokaII ALaureatDonata Mieloch
Konkurs Wiedzy Biblijnej Łukasz Ignaczak
Patrycja Raczkowska
III D2

II B2
FinalistaRenata Stępień
Małgorzata Chrzanowska
Turniej Wiedzy Psychologicznej Aleksandra Łuczak
Liwia Wojciechowska
Kinga Kubiak
II D3

II G

I D2
Udział w finaleKatarzyna Olejnik
„Tydzień Zdrowia – 2019” – pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza Krystiana KinastowskiegoKlasy 11 miejsceMałgorzata Chrzanowska
Monika Michalska
Program „KinoSzkoła”uczniowie1 miejsceMonika Michalska
„Tygodzień Zdrowia – 2019”
- „Wiem nie biorę! Jestem bezpieczny” - kategoria: plakat
Patrycja KalinowskaI D31 miejsceMonika Michalska
„Tygodzień Zdrowia – 2019”
- „Wiem nie biorę! Jestem bezpieczny” - kategoria: ulotka
Gabriela Goździewicz
Julia Drzewiecka
I D12 miejsce

3 miejsce
Monika Michalska
„Tygodzień Zdrowia – 2019”
- „Wiem nie biorę! Jestem bezpieczny” - "ARS - czyli dbać o miłość"
Aldona Jarząb
Milena Kurczewska
Julia Drzewiecka
1 D3

I D1

I D1
1 miejsce

2 miejsce

3 miejsce
Monika Michalska
Fotograficzny „Archiwalne memy” Alicja Bartczak
Jagoda Zawadzka
Dominik Markiewicz
Aleksander Dominikowski
I D21 miejsce

2 miejsce

wyróżnienie

wyróżnienie
Monika Michalska
Konkurs Nagroda Młodzieżowa 2019Konrad Biesiada
Adrian Błaszczyk
Magdalena Gołębiowska
Aleksandra Gołębiowska
III D1

III A

III B2

III B2
3 miejsceBeata Górecka-Pęder
Konkurs Wiedzy o Konstytucji RPWiktor NoworolnikIII FwyróżnienieAgnieszka Sitko
Wiedzy o UE Europe DirectMichał JuszczakIII FwyróżnienieAgnieszka Sitko
Wielkopolska Liga FizycznaKamil JamroszczykII B2Laureat II stopniaDorota Jeziorek-Knioła
Fizyczny „Lwiątko”Kamil JamroszczykII B2wyróżnienieDorota Jeziorek-Knioła




Międzynarodowy
Konkurs Matematyczny Kangur
Sara Fojt
Julianna Przybył
Michał Klatkowski
Jakub Zborowski
Piotr Tokarczyk
Julia Owczarek
Malwina Grala
Gabriela Stefańska
Jakub Niełacny
Marta Wiśniewska
Miłosz Cegiełka
Michał Matłoka
Kamila Goszcz
Błażej Sobczak
Adrian Witoński
Jakub Kornaga
Krzysztof Woźniak
Wojciech Nykiel
Bartosz Matysiak
Kacper Kowalski
Piotr Chlebowski
Magdalena Grabowska
I B1

I B1

I A

I A
I B1
I B1
I B1

I B1
I B2
I D2

I G
II A
II B1
II B1
II B2
II D2

II D2
II D2

III B2
III B2

III B2

III D2




wyróżnienie
Katarzyna Poziemska
Ewa Kaniecka
Katarzyna Poziemska
Anna Sadłowska
Beata Górecka – Pęder

Anna Wawrzyniak
Ewa Kaniecka
Zbigniew Miśkiewicz
Zbigniew Miśkiewicz
Anna Sadłowska
Katarzyna Poziemska
Katarzyna Poziemska
Katarzyna Poziemska
Beata Górecka – Pęder
Beata Górecka – Pęder
Katarzyna Poziemska
Konkurs Fotograficzny „100 lat UAM”Małgorzata CzarneckaI B11 miejsceMagdalena Pietrzak
Czytaj.pl – ogólnopolski konkurs czytelniczyJulita MaciejwskaI B11 miejsceMagdalena Pietrzak
Konkurs Matematyczny KOMAPiotr ChlebowskiIII B22 miejsceBeata Górecka-Pęder
Powiatowy Konkurs Recytatorski
„WSPÓŁCZEŚNI”
Magdalena Kliszewska
Katarzyna Klepanda
III F

II F
1 miejsce

3 miejsce
Kamilla Kiermasz
Recytatorski „Strofy znad Prosny”Katarzyna Klepanda
Karina Pawelec
II F

II F
1 miejsce

2 miejsce
Kamilla Kiermasz

Rok szkolny 2017/18

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

Konkursy pozaszkolne 2017/2018
NazwaImię i nazwisko uczniaKlasaZajęte miejsceOpiekun
Wielkopolski Konkurs MitologicznyAleksandra Chabierska

Bartosz Pasternak
1g

1f
Laureatka

Finalistka
W.Torbiarczyk

M.Mikołajczak-Chalajda
Ogólnopolski Konkurs Informatyczny PINGAndrzej Kwaśniewski2aFinalistaD.Mieloch
XI Ogólnopolski Konkurs Elektryzująca PasjaMarcin Miśkiewicz2b1wyróżnienieM.Mikołajczak-Cholajda
Konkursu Wiedzy
o Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej(w ramach Sejmowego Programu Edukacji Parlamentarnej)
Filip Bartosik

Wiktor Noworolnik
2f1 miejsce

(nagroda wyjazd całej klasy 2f do Sejmu RP)

 

Wyróżnienie
A.Sitko

 
IX Konkurs o Unii Europejskiej Europe DirectJakub Mazurek

Michał Juszczak
2f1 miejsce

wyróżnienie
Konkurs na nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla szkół licealnych na najlepsza debatę „Rozważania nad Europą”
z okazji 60-tej rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich w ramach inicjatywy Europejskiego Komitetu Regionów
klasa 2f2fwyróżnienieA.Sitko
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w j.angielskim
„Love Message”
Anna Muzyka1b11 miejsceA.Kowalczyk
Ogólnopolski Konkurs Ekonomiczny
„Będę Biznesmenem”
Julia Wdowczyk

Weronika Kluczyk

Zuzanna Zatorski
2g4 miejsceA.Bobińska
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny
KoMa
Jacek Jędruszek3b14 miejsceE.Kaniecka
Katarzyna Klimaszewska

Adrian Sobczak
3d2

2b1
5 miejsce- ex aequoE.Kaniecka

A.Sadłowska
Paweł Gorgolewski

Kamila Goszcz

Mateusz Machaj

Jan Tyc
1b1FINALIŚCI
Z.Miśkiewicz
Kacper Kowalski

Magdalena Pługowska
2b2

1d3
B.Górecka-Pęder
Jakub Wawrzyniak

Jakub Kornaga
2d2

1d2
K.Poziemska
Adrian Witoński1b2A.Sadłowska
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGURJacek Jędruszek3b1Wynik bardzo dobryE.Kaniecka
Jakub Kornaga

Joanna Tyc

Paweł Gorgolewski

Kamila Goszcz

Bartosz Kozłowska

Michał Sztandera – Kolanek

Błażej Sobczak

Adam Wesołowski

Adrian Witoński

Krzysztof Woźniak

 

Kacper Kowalski

Bartosz Matysiak

Mikołaj Derewońko

Bartosz Grygielski

Honorata Kasprzak

Michał Stasiak
1d2

1b1

1b1

1b1

1b2

1b1

1b1

1b1

1b2

1d1

 

2b2

2b2

3d2

3b2

3b2

3d2
wyróżnieniaNauczyciele matematyki
Ogólnopolski Konkurs ElektronFilip Jabłoński

Maciej Małyjasiak
3b1

3a
udział w finaleM.Masłowska

D.Knioła
23. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny – UAM PoznańKatarzyna Klimaszewska3d2udział w 2 etapieK.Kozieł
Wielkopolski Konkurs „Statystyka mnie  dotyka”Beata Nowak

Wiktoria Kramarska
1d3Nagroda publicznościB.Górecka-Pęder
Statystyka Okiem PoetyNikola Sośnicka1d3wyróżnienieB.Górecka-Pęder
Konkurs matematyczny orgiami ŻurawAleksandra Łazarek

Jakub Kwinta
2b2

1d3
2 miejsce

3 miejsce
B.Górecka-Pęder
XXXV Ogólnopolski Sejmik MatematykówMagdalena Gołębiowska

Aleksandra Gołębiowska
2b2

2b2
wyróżnienie

wyróżnienie
B.Górecka-Pęder
Ogólnopolski Konkurs „Fizyczne ścieżki” w kat. „Pokaz zjawiska fizycznego” – Silnik CurieAleksandra Generowicz

Marcin Miśkiewicz

Krzysztof Hadrych
2b13 miejsceM.Masłowska
VII Ogólnopolski konkurs recytatorski im. Romana Brandstaettera "Wyjście z cienia"Joanna Trzęsała

Angelika Jasińska

Katarzyna Klepanda

Paweł Ogórkiewicz
3f

3f

1f

3f
2 miejsce

3 miejsce

Wyróżnienie 1 stopnia

Wyróżnienie 2 stopnia
K.Kiermasz
XV Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim "Anioły mojej wyobraźni"Katarzyna Klepanda1f1 miejsceM.Mikołajczak-Cholajda

(przygotował Paweł Ogórkiewicz)
Konkurs Tłumaczeniowy dla szkół Ponagimnazjalnych Ziemi KaliskiejMichał Głowacki2b12 miejsceIzabela Gracz
XXI Wielkopolski Konkurs plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę BożonarodzeniowąJulia Michalak

Martyna Sokołowska
1fwyróżnienieB.Górecka-Pęder
Rajd „Śladami Przodków”Anna Sośnicka

Łukasz Bartosik
3d11 miejsce w konkursie etnologicznymM. Michalska
zespół1 miejsce
Konkurs plastyczny „Wolność

bez nałogów”
Mateusz Machaj

Maria Matusiak
1b1

1b1
1 miejsce

wyróżnienie
M. Michalska
Konkurs fotograficzny „Tajemnice przyrody Wielkopolski”Julia Michalak1fwyróżnienieM. Michalska
Konkurs plastyczny „Magiczna Irlandia”Julia Michalak

Kacper Gałęski

Wiktoria Owczarek
1fnagrodaM. Michalska
Rajd „Dzielnicami Kalisza”zespół1 miejsceM. Michalska
 

Sara Miądowicz

 

Julia Mroczkowska

 

 
1b2

 

1b2

 
1 miejsce konkurencje sportowe

3  miejsce j/w

 
Julia Michalak

 
1f

 
2 miejsce konkursie plastycznym
Karolina Wlazło

Wiktoria Kucharska
1g

1g
3 miejsce w konkursie wiedzy o kaliskich sportowcach
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCKMateusz Madejski

Konrad Ludwiczak

Michał Woszczyk

Beata Nowak

Wiktoria Kramaska
2d3

1b2

1b2

1d3

1d3
3 miejsceG.Szymański
II Ogólnopolski Konkurs „Zostań Ekonomistą”Sylwester Sulanowski

 

 

Krzysztof Wlazły
1b1

 

 

2b1
Laureat

(Indeks na Finanse i Rachunkowość Uniwersytet Przyrodniczy Poznań)

 

2 miejsce

 
A.Bobińska
Miejski Festiwal Filmów ObcojęzycznychIgor Wawrzyniak-1b1

Julia Tylak-1b1

Aleksandra Łuczak-1d3

Beata Nowak-1d3

Dominika Wiwijas-1d3

Magda Plugowska-1d3

Liwia Wojciechowska-1g

Iga Kania-1g
1b1

1d3

1g
Złota KameraA.Maciejewska
(Do)wolność czytania

konkurs filmowy
Anna Muzyka

Matylda Szadkowska

Kamila Goszcz
1b11 miejsceM.Michalska
Wybierz życie-pierwszy krok – konkurs fotograficznyNatalia Bąk1d11 miejsce
Konkurs Fotograficzny Bramy-podwórka-ogrodySzymon Chmiela1d2Laureat
CHÓR
Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkół Ponadpodstawowych, Kalisz 2018Zdobył SREBRNE PASMO oraz
Nagrodę specjalną dla najlepszego chóru
z Wielkopolski
H.Iglewska-Mocek
Chórów Szkolnych
w ramach ogólnopolskiego programu "Śpiewająca Polska - Akademia Chóralna w Ostrowie Wielkopolskim>
ZŁOTE PASMO

zdobył najwyższą punktacje.
Wojewódzki Festiwal „Mikrofonik”
w Raszkowie
Magdalena Kliszewska2fwyróżnienie<
Festiwal Pieśni Religijnej Diecezji Kaliskiej2 miejsce

Olimpiady 2017/2018
NazwaImię i nazwisko uczniaKlasaZajęte miejsceOpiekun
V Olimpiada Innowacji Technicznych i WynalazczościAleksandra Generowicz

Paulina Pichiewicz
2b1

3d1
LAUREAT

LAUREAT
K.Poziemska

B. Górecka-Pęder
XI Olimpiada o Diamentowy Index (Geografia)Paulina Ignaczak3gLAUREATKAA.Bobińska
XLVIII Olimpiada Literatury i Języka PolskiegoJustyna Szczepaniak

Anna Krawczyk
3f

2b2
FINALISTKA

udział w etapie okręgowym
K.Kiermasz

M.Mikołajczak-Cholajda
II Olimpiada StatystycznaPiotr Chlebowski2b1FINALISTAB.Górecka-Pęder
XXXIII Olimpiada Wiedzy EkologiczneNikodem Pietrzak

Agata Nowacka

Karolina Kokoszka
3d1

3d2

2d1
FINALISTA

udział w finale

udział w finale
G.Wieczorek
I Olimpiada Wiedzy
o Bezpieczeństwie
Wiktoria Kurzeja1b2FINALISTKAG.Szymański
Olimpiada
Języka Angielskiego
Maciej Tylak3b1udział w etapie okręgowymI.Gracz
LXVII Olimpiada FizycznaKacper Kowalski

 

Aleksandra Gołębiowska

Magdalena Gołębiowska

Ernest Przybył
2b2udział w e.okregowym cz.2

 

udział e.okregowy. cz.1

udział e.okregowy. cz.1

udział e.okregowy. cz.1
S.Plebański
64. Olimpiada ChemicznaKatarzyna Klimaszewska

Mikołaj Derewońko

Nikodem Pietrzak
3d2

3d2

3d1
udział w etapie okręgowymK.Kozieł
XIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej GWIEZDNY KRĄG.Michał Juszczak2fudział w okręguA.Sitko
43. Olimpiada HistorycznaAleksandra Kuncman

Jan Szadkowski

Maciej Szczepaniak
2f

1b1

1d2
udział w etapie rejonowym

(cz.ustna)
A.Sitko

A.Narewska

L.Moryksiewicz
V edycja konkursu Olimpiada SolidarnościMaria Dąbek i Weronika Filipiak2fudział w etapie wojewódzkimA.Sitko

 
XLIX Olimpiada Języka RosyjskiegoWiktoria Arsenowicz 2 F

Julia Krupa 2 D2

Krzysztof Wlazły 2 B1

Klaudia Kowalczyk 2 D2

Joanna Cofalska 2 B1
Wyróżnienie

udział w okręgu

udział w okręgu

udział w okręgu

udział w okręgu
E. Maciejewska
VII Olimpiada Medialna2 A - Mikołaj Kaźmierczak,
Andrzej Kwaśniewski, Aleksandra Maślak, Agata Kurowska oraz Bartosz Marek,2 B2 - Norbert Lis3 A: Adrian Bruź, Tymoteusz Doruch, Sebastian Drzewiecki, Michał Kosierb, Krzysztof Pietrzak, Maciej Małyjasiak, Kamil Konczyński.
2a, 2b2, 3audział w etapie wojewódzkimD. Mieloch
V Olimpiada Bibliologiczna
i Informatologiczna
Natalia Gadomska2d2udział w finale

(12 miejsce w kraju)
M.Pietrzak
XVI Olimpiada Lingwistyki MatematycznejKamila Goszcz

Błażej Sobczak

 

Jacek Jędruszek

Wiktor Kamiński
 

1b1

 

 

3b1

 
udział w etapie rejonowymZ.Miśkiewicz

 

 

E.Kaniecka
LXIV Olimpiada MatematycznaJacek Jędruszek3b1udział w etapie okręgowymE.Kaniecka
XLIV Olimpiada GeograficznaAgnieszka Łańduch

Weronika Wykrętowicz

Maja Korniłowicz

 

Paulina Ignaczak
2g

 

 

3g
udział w etapie okręgowymA.Bobińska

 

 

R.Miaśkiewicz
XXXI Olimpiada Wiedzy EkonomicznejAntoni Sołtysiak

 

Kacper Górski

Sylwester Sulanowski
2b1

 

 

1b1
udział w etapie okręgowymA.Bobińska
XXVIII Olimpiada Teologii KatolickiejAnna Szyszkiewicz

Aleksandra Chabierska
3b1

1g
udział w etapie okręgowymM.Chrzanowska

R.Stępień
Olimpiada BiologicznaNikodem Pietrzak

Agata Nowacka

Mikołaj Derewońko
3d1

3d2

3d2
udział w etapie okręgowymG.Wieczorek
Olimpiada Języka FrancuskiegoKonrad Biesiada2d1udział w etapie okręgowymK.Haładyn

Rok szkolny 2016/17

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika,
po raz kolejny najlepsze w Kaliszu i 7. miejsce województwie!

Olimpiady i Konkursy w roku szkolnym 2016/2017
NazwaImię i nazwisko uczniakl.Zajęte miejsceOpiekun
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGHDawid Knappe3b1Laureatmgr. Z. Miśkiewicz
46. Olimpiada BiologicznaPiotr Płócienniczak3d2Laureatdr G. Wieczorek
VI Olimpiada BiologicznaTomasz Borys2b2Laureatmgr D. Mieloch
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości Adrian Styś3d1Laureatmgr B. Górecka - Pęder
Nina Maciejczyk3d2Finalista
Mateusz Dworniak3d1Finalista
XXXII Olimpiada Wiedzy EkologicznejNikodem Pietrzak2d1Finalistadr G. Wieczorek
XV Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna - LingwistycznaJacek Jędruszek2b1Finalistamgr E. Kaniecka
XL Olimpiada Języka NiemieckiegoKonrad Biesiada1d1Finalistamgr M. Łodzińska
IV Olimpiada Bibliologiczna i informatycznaNatalia Gadomska1d2Finalistamgr M. Pietrzak
XXVII Olimpiada MatemtycznaJacek Jędruszek2b1Wyróżnienie na etapie okręgowymmgr E. Kaniecka
XIII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej Filip Bartosik1f2 miejscemgr M. Łodzińska
Wiktor Noworolnik5 miejsce
Magdalena Popęda2g3 miejscemgr A. Bobińska
Katarzyna Raczyk4 miejsce

Rok szkolny 2015/16

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
najlepsze w Kaliszu i regionie!

Kopernik znalazł się w zaszczytnej
20. najlepszych szkół w Wielkopolsce!

Wyróżnienia w konkursie:
„Wielkopolska szkoła roku i nauczyciel roku”

Profesor Stanisław Plebański
wyróżniony w konkursie
na nauczyciela roku wśród 16 wyróżnionych
najlepszych nauczycieli Wielkopolski.

W Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015
III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
zajęło wśród kaliskich szkół średnich najwyższą lokatę.

W zestawieniu najlepszych szkół 2015 r.
przygotowanego wspólnie przez magazyn „Perspektywy” i gazetę „Rzeczpospolita”,
III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu zajęło:

  8 miejsce w Wielkopolsce,
73 miejsce w śród Szkół Olimpijskich w Polsce,
107 miejsce w Polsce.

Rok szkolny 2014/15

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika
najlepsze w Kaliszu i regionie!

Olimpiady i Konkursy
w roku szkolnym 2014/2015
NazwaImię i nazwisko uczniakl.Zajęte miejsceOpiekun
II Olimpiada Bibliologiczna
i Informatologiczna
Adrian Szczupak2FLaureat

1 miejsce
w Polsce
M.Pietrzak
Olimpiada Innowacji Technicznej i WynalazczościIzabela Zajc3G1Laureat

2 miejsce
w Polsce
B.Górecka –Pęder

K.Poziemska
Emilia Durman2D2Laureat
Olimpiada Innowacji Technicznej i Wynalazczości – drużynowo w etapie centralnymEmilia Durman 2D22 miejsceB.Górecka –Pęder

K.Poziemska
Izabela Zajc 3G1
Olimpiada Innowacji Technicznej i Wynalazczości – drużynowo w etapie okręgowymEmilia Durman
2D2

1 miejsceB.Górecka –Pęder

K.Poziemska
Izabela Zajc3G1
Michał Kotowski2B1
Olimpiada HistorycznaKonrad Wieczorek1FFinalistaW.Moryksiewicz
Filip Świeżyński1D1etap okręgowyM. Gibus
XXVIII Olimpiada EkonomicznaAnna Kozak3B1FinalistkaAnna Bobińska
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH w zakresie GeografiaSzymon Kicński3B2FinalistaAnna Bobińska
Olimpiada EkologicznaSzymon Kicński3B2Etap okręgowyAnna Bobińska
Alicja Olejnik2D1Grzegorz Wieczorek
Olimpiada Wiedzy
o Solidarności
Joanna Kaczmarek2FFinalistka
4 miejsce
L. Moryksiewicz
Olimpiada TechnicznaMichał Stasiak3B1II etap okręgowyRyszard Maciejewski
Konkurs Informatyczny PING 2
(Potyczki Informatyczne Nowej Generacji)
Konrad Stępniak1B2II etap okręgowyRyszard Maciejewski
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Gustaw Kaźmierczak
1Fetap okręgowyL. Moryksiewicz
Łukasz Matecki1F
Olimpiada Języka Angielskiego
(Ogólnopolska)
Anna Kozak3B1II etap okręgowyM.Ciesielska -Ciupek
Szyman Majtas3AII etap okręgowy

I.Gracz
Olimpiada GeograficznaBarbara Górniak2Gudział w okręguAnna Bobińska
Beta Gil
Natalia Cofalska
Magdalena Zimna
Patryk Stawicki1B1udział w okręguR.Miaśkiwicz
64 Olimpiada FizycznaAdam Sobecki3B1Udział

w 2 stopniu

S.Plebański
Wielkopolska Olimpiada wiedzy KonsumenckiejKlaudia Napierała

2Getap wojewódzkiAnna Bobińska
Beata Gil2Getap wojewódzki
Martyna Kusiak2Getap powiatowy
Olimpiada Języka NiemieckiegoBenedict Meyer3FEtap okręgowy - udziałM.Łodzińska

Olimpiada Teologii KatolickiejSzymon Kiciński3B2Etap diecezjalny
Waldemar Ciołek2B2
Dagmara Janusz2C
Gabriela Jabłońska2B2
Justyna Lewandowska1D2
Olimpiada AstronomicznaDawid Jagodziński2D1Etap okręgowy

M. Masłowska
Olimpiada Literatury i Języka PolskiegoHanna Czelusta2B1etap okręgowy

cz. ustna

M.Mikołajczak -Cholajda
Michalina Pikuzińska3Aetap okręgowyW.Torbiarczyk
Kinga Gebel3FK.Kiermasz
Karolina Kaźmierczak2F
Olimpiada ArtystycznaAnna Żulicka3B1zakwalifikowała się do II etapu M. Świerblewska
Olimpiada Języka FrancuskiegoMarta Magnuszewska

1Getap wojew.K.Haładyn
Olimpiada Informatyczna

Przemysław Fułek3B2udział w I etapieD.Mieloch

R.Maciejewski
Sergiusz Warga
Olimpiada MedialnaKonrad Serafin1Audział w II etapie wojewódzkimD.Mieloch
Marietta Gramczewska2AW.Torbiarczyk
Adrian Szczupak2A
Piotr Snopczyński2A

Rok szkolny 2013/14

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika

Olimpiady 2013/2014
Nazwa OlimpiadyImię i nazwisko uczniaKl.

Zajęte miejsce
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH
(w zakresie Geografia)
Szymon Kiciński3B2Finalista
Olimpiada GeograficznaFinalista
2012/2013 (kl.1)
I 2013/2014(kl.2)
Olimpiada EkonomicznaAnna Kozak3B1Finalistka
Konkurs „Pokaż nam język”Finalistka 2013/2014 (kl.2)
Olimpiada Bibliologiczna
i Informatologiczna
Michalina Pikuzińska3ALaureatka
II miejsce w Polsce
2013/2014 (kl.2)
Olimpiada Wiedzy
o Wynalazczości
Izabela Zajc3G1Laureat
2013/2014 (kl.2)
Olimpiada Wiedzy
o Wynalazczości - ZESPÓŁ
Izabela Zajc3G1I miejsce
2012/2013 (kl.1)
Kacper Misterski

Konkursy pozaszkolne
Nazwa OlimpiadyImię i nazwisko ucznia

Kl.Zajęte miejsce
Turniej PsychologicznyDaria Kwaśniewska3G2Finalistka
Ogólnopolski Konkurs Elektryzująca PasjaKacper Zieliński3B2III miejsce

Dominik Hofman3AIII miejsce
Aleksandra Gałęska3G2Finalistka

2013/2014
Ogólnopolski Konkurs na najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2014

(ZESPÓŁ)
Joanna Adamczewska3G1Finaliści

2013/2014
Piotr Antoszczyk
Adam Baran
Mateusz Bergman
Mateusz Krawczyk
Angelika Piotrowska
Kacper Różański
Wiktoria Szymczak
Izabela Zajc
Ranking Rzeczpospolitej i PerspektywIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu jest już 6. szkołą w Wielkopolsce i aż o 155 pozycji poprawiło lokatę ogólnopolską - 82. miejsce w Polsce w 2013 roku.

Od trzech lat, najwyżej sklasyfikowana kaliska szkoła średnia.

LAUREACI I FINALIŚCI Olimpiad i Konkursów Pozaszkolnych 2013/2014
Imię i nazwisko uczniaklasaOlimpiadaZajęte miejsce
Tomasz Różański3B1Międzynarodowa Olimpiada z Astronomii i Astronautyki w Suczawie, Rumuniasrebry medal
Mateusz Szymoniak3FOlimpiada Wiedzy i Prawach Człowieka(2012/2013)Laureat
Olimpiada HistorycznaFinalista
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”Laureat
Patryk Grabowski3FKonkurs Wiedzy o Senacie RPLaureat
Mateusz Mąkosza3FKonkurs Wiedzy o UJIndex
Maciej Karpiński
Robert Przybylski3APotyczki Informatyczne Nowej GeneracjiFinalista
Bartosz Jankowski3AOlimpiada Języka Angielskiego IDEA GroupFinalista
Dominik Owczarek1B2
Tomasz Różański3B1Olimpiada AstronomicznaLaureat
(2 miejsce w Polsce)
Olimpiada Matematyczna o Diamentowy Indeks AGHLaureat
Olimpiada FilozoficznaFinalista
Uczestnik programu Infelda – Bogulubowa (zdolni 1x w roku)
Grzegorz Czelusta3B1Olimpiada AstronomicznaLaureat
(10 miejsce w Polsce)
Olimpiada FizycznaFinalista
Patryk Kołton3B1

Olimpiada Fizyczna o Diamentowy Index AGHFinalista
Michał Walczyński3B1Olimpiada Matematyczna o Diamentowy Indeks AGHLaureat
Jakub Bogacki3B1Olimpiada Teologii KatolickiejFinalista
Adam Tomaszewski3B1Olimpiada Innowacyjności i Wynalazczości

Finalista
Łucja Chmielewska3CTurniej Wiedzy PsychologicznejFinalista
Katarzyna Szczepanik3C

Turniej Wiedzy Psychologicznej

Finalista

Bartosz Boniec3GOlimpiada Geograficzna o Diamentowy Index AGHFinalista
Szymon Kiciński2B2
Szymon Kiciński2B2

Olimpiada GeograficznaFinalista
Adam Szatkowski1B1
Magdalena Kozłowska3AOlimpiada MedialnaLaureat
(1 miejsce w Polsce)
Robert Jackowski

3B1Laureat
Paulina Kujawa3GOlimpiada Wiedzy o WynalazczościLaureat
Adrianna TrochaFinalista
Izabela Zajc2G1Laureat
Michalina Pikuzińska2AOlimpiada Bibliologiczna i InformatologicznaLaureat

(2 miejsce w Polsce)
Martyna Kusiak1GWielkopolska Olimpiada Wiedzy KonsumenckiejFinalista
Tomasz Bażant1A
Julia Fraj1FKonkurs Historia i Kultura Żydów PolskichWyróżnienie
Dominika Paruszewska2F
Anna Brzozowska
Iga Grabarczyk1D1Konkurs o prawieLaureat
Emilia Durman
Klaudia ŁuczakFinalista
Adam Sobecki2B1Konkurs Matematyczny dla klas I, II Szkół Ponadgimnazjalnych oraz klas I, II, III Technikum Subregionu Wielkopolska PołudniowaI miejsce (p.rozszerz.)
Waldemar Ciołek2B2II miejsce (p.rozszerz.)
Adam GrygielskiIII miejsce (p.rozszerz.)
Hanna Nykiel2DI miejsce (p.podst.)
Dominik Wosiek3B2Konkurs Matematyczny KoMaII miejsce
Konrad ZdunIV miejsce
Michał Walczyński3B15 miejsce
Grzegorz Czelusta
Robert Wodzicki2AVII Tłumaczeniowy Konkurs (org. Przez Zakład Filologii Angielskiej WPA w Kaliszu)I miejsce
Klaudia Daros1B1

VIII Miejski Festiwal Filmów Obcojęzycznychwyróżnienie

Bartosz Gonera
Marta Karońska
Łukasz Ludwiczak
Julia Nykiel
Kamil Słomian
Weronika Chuchla1B2
Bartłomiej Kacperski
Marcin Piekielny
Kamil Slomian
Anna Kozak2B1Konkurs „Pokaż nam język” (WSB Poznań)Finalistka
Julia Chowańska2CDiecezjalny Konkurs HistorycznyI miejsce
Joanna Sztandera3GKonkurs Nagroda Młodzieżowa 2014I miejsce
Natalia Kempińska
Magdalena Trzeciak
Anna Kałużna3GII Festiwal Origami Żarów 2014II miejsce

Joanna Włódarczyk3GGIII miejsce
V Konkurs Matematyczny Origami „Żuraw”I miejsce
Joanna Adamczewska2G1Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

Produkcik 2014

Finaliści
Piotr Antoszczyk
Adam Baran
Mateusz Bergman
Mateusz Krawczyk
Angelika Piotrowska
Kacper Różański
Wiktoria Szymczak
Izabela Zajc
Adrian Szczupak1FVII Rajd „Śladami przodków”I miejsce, Puchar Prezesa PTTK w Kaliszu
Cezary Kowalski konkurs historyczno-etnologicznymI miejsce
Konkurs plastyczny
SKTK „Kopernikowcy”1/ I Rajd „Dzielnicami Kalisza”I miejsce
- Konkurs plastyczny
Konkurs na album „Dzielnica Śródmieście”
2/ IV Rajd „Majaki wiosenne”III miejsce
Anita Wojtaszczyk1GKonkurs fotograficzny „Kalisz nieznany”Nagrodzone prace
Natalia Trzęsowska1A
Wiktor Kaleta3B2Konkurs Szkolny Tapeta.plwyróżnienie
Szyman Kiciński2B2
Piotr Antoszczyk2G1XXXI Sejmik Matematykówfinalista
Waldemar Ciołek2B2Wynik bardzo dobry
Grzegorz Czelusta3B1Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNYWyróżnienie
Tomasz Różański
Igor Wieczorek3B2
Łańduch Bartłomiej3A
Adam Sobecki 2B1
Rafał Muszyński
Michał Korycki 2B2
Kacper Zieliński
Szymon Kiciński
Adam Dembny2D
Jakub Kościelak 1A
Robert Wiśniewski

Adam Szatkowski 1B1
Agata Koźlik
Kacper Krulak1B2
Piotr Pogorzelec
Joanna Białek1D1

Osiągnięcia teatru Niby Nic
NazwaZespółKlasaZajęte miejsce
X Ogólnopolski Konkurs Teatrów Młodzieżowych Melpomena
Spektakl „Świat jest teatrem…”
Monika Waszak3fNagroda aktorska
Justyna Niciejewska
Bartosz Urbański3d
mgr Kamilla KiermasznauczycielNagroda instruktora
Ogólnopolskie Prezentacje Monodramów o Złota Podkowę PegazaTobiasz Baraniak3fFinalista
Udział w międzynarodowym projekcie „Brama do La Strady” – prezentacje teatrów ulicznych na forum Kalisza

Rok szkolny 2013/2014
WyróżnieniaRodzaj wyróżnienia
Ranking Rzeczpospolitej i PerspektywIII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu jest już 6. szkołą w Wielkopolsce i aż o 155 pozycji poprawiło lokatę ogólnopolską - 82. miejsce w Polsce w 2013 roku.

Od trzech lat, najwyżej sklasyfikowana kaliska szkoła średnia.
Mistrzostwa Kalisza w Piłce Koszykowej3. miejsce na Mistrzostwach Kalisza
XVII Wielkopolski Konkurs PlastycznyWYRÓŻNIENIA
1. Adrianna Maleszka III LO Kalisz
2. Joanna Włódarczyk III LO Kalisz
Rok szkolny 2012/2013
Ranking Rzeczpospolitej i PerspektywII Liceum Ogólnokształcąe im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu - 155. miejsce w Polsce i 7. w województwie w 2013 roku. Podobnie jak przed rokiem, najwyżej sklasyfikowana kaliska szkoła średnia.
Kopernik w CERNie
Na stronie CERN - największej i najważniejszej organizacji badań jądrowych na świecie, gdzie wraz z prof. Małgorzatą Masłowską byliśmy w listopadzie 2012, jest artykuł o naszej wycieczce Kopernik High School in Kalisz. Teraz jesteśmy już sławni na cały świat, przekonajcie się o tym na:

http://home.web.cern.ch/students-educators/updates/2013/03/polish-high-school-students-find-inspiration-cern

O pobycie Kopernika w CERNie

(relacja z pobytu Kai Grabińskiej z III F).

http://www.kopernik.kalisz.pl/index.php/825-bylismy-w-szwajcarii-relacja-kai
Finał XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy Chór zdobył:

- Złoty Kamerton
- Puchar Ministra Edukcji
- Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę specjalną w wysokości 500zł
- Nagrodę od Stowarzyszenia Kompozytorów i Autorów Tekstów (ZAiKS)- 1000 zł
Ponadto Pani Dyrygent Henryka Iglewska - Mocek otrzymała nagrodę specjalną od Ministra Edukacji dla najlepszego Dyrygenta w kategorii chórów mieszanych ponadgimnazjalnych do lat 21

Sukcesy w olimpiadach
NazwaImię i nazwisko uczniaZajęte miejsce
XXV Olimpiada FilozoficznaTomasz Różański finalista
II Olimpiada MedialnaMiłosz Marek laureat
Miłosz Marek
XXXIX Olimpiada Wiedzy o WynalazczościIzabela Zajcfinalista
Paulina Kujawa
LXII Olimpiada FizycznaPiotr Bartoszekfinalista
Artur Brodzki
Olimpiada z Astronomii i AstrofizykiTomasz Różański laureat (awans do Olimpiady Międzynarodowej w Grecji)
Olimpiada o Diamentowy Index AGH z FizykiMarek Sośnickilaureat
XXXIX Olimpiada GeograficznaSzymon Kiciński finalista
XX Olimpiada Wiedzy o Prawach CzłowiekaMateusz Szymoniaklaureat
XXIII Olimpiada Teologii KatolickiejDorota Mularczykfinalista
Grzegorz Czelusta