X X
X X

Kopernik zakwalifikowany do finału CSW „Nasza Szkoła Programuje”

Projekt Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Głównym celem Projektu jest podniesienie kompetencji nauczycieli i uczniów z 600 wielkopolskich szkół prowadzących kształcenie ogólne na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym. Nasza szkoła wybrała podprojekt Uczniowskie Laboratoria Informatyczne. W ubiegłym roku szkolnym warsztaty informatyczne dla uczniów były realizowane od listopada 2021 do maja 2022r. Były to 64 godziny zajęć lekcyjnych. Efekty naszej pracy można obejrzeć tu: https://p.csw2020.com.pl/api/resources/content/file-fa75c7dc-cc30-427e-b804-198c59692e28

Tegoroczna edycja Cyfrowej Szkoły Wielkopolskiej jest realizowana pod hasłem: „Nasza Szkoła Programuje„. Również w tym roku szkolnym III LO w Kaliszu bierze udział w nowej edycji. Od października 2022 r. do kwietnia 2023 r. realizowane są zajęcia warsztatowe z uczniami klas I-III. Zaplanowaliśmy projekt misji pod hasłem „Misja Kopernik”, w której uczniowie ciekawie opisali podróże Kopernika we wszechświecie oraz zadania programowe.

Jury oceniło wszystkie zgłoszone koncepcje misji z całego kraju. Bardzo miło mi ogłosić, że do etapu finałowego zakwalifikował się jako jeden z pięciu projekt Naszej szkoły.

Poniżej lista szkół ponadpodstawowych, które zakwalifikowały się do drugiego etapu:

1. Technikum w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu
2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie
3. III Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu
4. Liceum Ogólnokształcące im. K. Wielkiego w Kole
5. Zespół Szkół Technicznych im. Gen. Prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku

Ciekawą koncepcję Naszej misji można zobaczyć tu:

https://kopernik.kalisz.pl/wp-content/uploads/2023/02/Projekt_IIILO_Kalisz_31_01_2023.pdf

W skład grupy warsztatowej wchodzą:

Mariann Bartolik 2a
Wiktor Bryłowski 2b
Grzegorz Bukowski 1b
Tobiasz Marciniak 1d
Jakub Pawlaczyk 1b
Krzysztof Piekarski 2b
Piotr Piotrowski 3b
Amelia Ratajek 2b
Artem Rudyi 1b
Maciej Stasiak 2b
Weronika Wydra 2a

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w projekt misji, szczególnie Mariannie Bartolik z klasy 2a, która wspaniale opisała przygody Kopernika. Teraz przed nami ciężka praca – realizacja praktyczna misji i tworzenie zadań w językach programowania C++ oraz Python.

Opiekun projektu Donata Mieloch