X X
X X

W trosce o Ziemię

Kolejny już raz w Gołuchowie w Ośrodku Kultury Leśnej odbył się Dzień Ziemi. Spotkanie młodych ludzi, entuzjastów ekologii, miłośników przyrody i tych wszystkich, którym leży na sercu los naszej planety. Organizatorem tej, na stałe wpisanej już w krajobraz gołuchowskiego parku, imprezy jest – Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz III LO im. M. Kopernika w Kaliszu.

W tym roku Dzień Ziemi połączono z Dniami Lasu. Uczestnicy imprezy, czyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu pleszewskiego i miasta Kalisza oraz dzieci z przedszkoli powiatu pleszewskiego – tego dnia mieli okazję brać udział w licznych, ciekawych atrakcjach. Prezentacje, zajęcia warsztatowe, konkursy, gry terenowe to doskonała możliwość do angażowania w świadome uczestnictwo w inicjatywach ekologicznych. „Celem przedsięwzięcia jest promowanie idei ekologicznego życia i ochrony przyrody. Łączenie i integrowanie dzieci i młodzieży z różnych poziomów edukacyjnych wokół współczesnej ekologii” – mówi nam dr Grzegorz Wieczorek, biolog, wicedyrektor III LO, od lat inicjator imprezy w Gołuchowie.

Obchody Dnia Ziemi koncentrują się na tematyce ochrony miejsc przyrodniczo cennych jako elementu dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, Polski i Europy” – dodaje G. Wieczorek.

Istotnie, młodzi ludzie i w tym roku aktywnie uczestniczyli i korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji, m. in. rajdu ekologicznego, czy testu o bioróżnorodności. Najaktywniejsi ekologicznie otrzymali wspaniałe nagrody. W tym roku byli to uczniowie SP nr 3 w Kaliszu oraz Zespołu Szkół w Kościelnej Wsi.

Raz jeszcze potwierdza się zasada, że w świadomych zagrożeń dla naszej planety, chętnych by ją chronić – młodych ludziach – tkwi nadzieja dla Ziemi. Tym bardziej podkreśla to ważność gołuchowskich ekologicznych spotkań.

SAI